null

„Flower Power” – podsumowanie akcji

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Okrągły pojemnik z kolorowymi bateriami zebranymi podczas akcji „Flower Power – rozdajemy kwiaty za elektroodpady”

Sukcesem okazała się zorganizowana w miniony weekend  akcja „Flower Power - rozdajemy kwiaty za elektroodpady”. W trakcie zbiórki do recyklingu zostało przekazanych 5864 kg elektroodpadów oraz 673 kg zużytych baterii, rozdano w sumie 3000 sadzonek roślin. Wydarzenie było wspólną inicjatywą Urzędu Dzielnicy Ursynów, ASEKOL PL oraz Unibail-Rodamco-Westfield.

- Sobotnią akcją nawiązaliśmy do działań z lat ubiegłych. Była to jedna z wielu proekologicznych aktywności ursynowskiego urzędu.  Jestem dumny z mieszkańców Ursynowa, którzy liczne wzięli udział w zbiórce. Nasz cel, którym było zachęcenie ursynowian do zachowań proekologicznych został osiągnięty. Bardzo dziękuję partnerom i mam nadzieję, że przed nami kolejne wspólne wydarzenia. Każda tego typu aktywność to poprawa stanu środowiska naturalnego, w którym wszyscy żyjemy  – mówi Bartosz Dominiak, zastępca burmistrza Ursynowa.

- Z zebranego sprzętu zostaną odzyskane surowce i przekazane do produkcji nowych wyrobów. Liczymy również, że przekazane w ramach akcji ”Flower Power” rośliny będą nie tylko upiększały krajobraz, ale również będą dodatkowym źródłem pokarmu dla motyli, pszczół i innych owadów. Bo przecież, trzeba to podkreślić, wszystko w przyrodzie działa na zasadzie naczyń połączonych – tłumaczy Mirosław Baściuk, dyrektor zarządzający ASEKOL PL.

- Konsumenci często nie wiedzą, co robić z elektroodpadami. Dlatego postanowiliśmy wyjść im naprzeciw, współorganizując z Urzędem Dzielnicy Ursynów i ASEKOL PL akcję „Flower Power”. Cieszę się, że mimo trwającej pandemii, udało się zorganizować zbiórkę i zachęcić warszawiaków do dbania o środowisko. Zrównoważony rozwój od lat jest ważnym elementem działań spółki Unibail-Rodamco-Westfield - mówi Piotr Brzozowicz, dyrektor Centrum Ursynów.

Zwiększamy zbiórkę elektrośmieci

Kolejnym krokiem w celu zwiększenia zbiórki elektrośmieci jest ustawienie przy Centrum Ursynów czerwonego kontenera do zbiórki drobnych urządzeń i baterii. Mieszkańcy mogą z niego korzystać 24h na dobę. Taki pojemnik znajduje się także przy Urzędzie Dzielnicy (od strony al. KEN). Zapraszamy do korzystania z czerwonych pojemników również w innych miejscach w Warszawie. Listę dostępnych pojemników można sprawdzić na stronie www.czerwonekontenery.pl

Długa kolejka ludzi na parkingu Centrum Ursynów, do punktu odbierania elektroodpadów. Widoczny także namiot oraz samochód przeznaczony do składowania zebranego sprzętu.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Dwa telewizory w wózkach sklepowych na kółkach. Trzyma je starsza Pani
Na pierwszym planie dwie pralki. W tle, we wnętrzu samochodu więcej sprzętów, m.in. telewizor i kolumny
Okrągły pojemnik z kolorowymi bateriami zebranymi podczas akcji „Flower Power – rozdajemy kwiaty za elektroodpady”
Sprzęt elektroniczny i elektryczny (m.in. stary monitor do komputera, telewizor, wiatrak) zebrany w ramach akcji „Flower Power – rozdajemy kwiaty za elektroodpady”. Widoczny w metalowym pojemnik