Wydarzenie

null

„Matki równoległe” w „Alternatywach”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
29.06.2022 19:00 - 29.06.2022 20:30
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Mistrz europejskiego kina Pedro Almodóvar wciąż w wysokiej formie. Po świetnych filmach „Ból i blask” (2019) oraz „Julietta” (2017) hiszpański reżyser powraca z rewelacyjnymi „Matkami równoległymi” – z nagrodzoną za swoją rolę na festiwalu w Wenecji Penélope Cruz. Musicie zobaczyć ten film!

Bohaterki filmu, Janis (Cruz) i Ana (Milena Smit), spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina.

„Matki równoległe” to wyznanie wiary w siłę w kobiet, ich solidarność i odwagę. Film został z entuzjazmem przyjęty przez krytykę, która wciąż nie szczędzi mu komplementów. „Matki równoległe” to nie tylko tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa. To również mocny głos przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy o przeszłości.

„Matki równoległe”. Hiszpania 2021. 120 min. Reżyseria i scenariusz: Pedro Almodóvar. Zdjęcia: José Luis Alcaine. Obsada: Penélope Cruz, Milena Smit, Israel Elejalde, Aitana Sánchez-Gijón, Rossy de Palma. Dystrybucja: Gutek Film.

Bilety w cenie od 10 zł dostępne w recepcji „Alternatyw” i online.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.