null

„Poznajemy Mazowsze” – wycieczki dla ursynowskich seniorów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na pierwszym planie most, wkoło drzewa, las

Zapraszamy seniorów z Ursynowa do wzięcia udziału w cyklu wycieczek „Poznajemy Mazowsze”. W tym cyklu będzie można poznać Park Krajobrazowy w Pomiechówku oraz Pałac i Folwark Łochów. Obowiązują zapisy, które ruszają w środę 19 października.

Zapisywać można się pod nr tel. 22 443 73 95, od 19 października (środa) do 21 października (piątek), w godz. 9.00 – 14.00. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

„Jesień w Dolinie Wkry”

To wyjazd do Parku Krajobrazowego w Pomiechówku połączony z warsztatami z komunikacji i integracji dla seniorów z Ursynowa. Po części warsztatowej odbędzie się spacer ponad 200 metrową kładką zawieszoną w koronach drzew, gdzie będzie można podziwiać bogactwo miejscowej przyrody z zupełnie innej perspektywy. W drodze powrotnej dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie Twierdzy Modlin wraz z przewodnikiem.

Ta wycieczka odbędzie się w dwóch terminach: 25 i 26 października 2022 roku.  

„Z wizytą u dawnej Szlachty”

To wyjazd do Pałacu i Folwarku Łochów, podczas którego będzie można poznać historię obiektu oraz jego dawnych właścicieli, odwiedzić m.in. galerię malarstwa Leny Grochowskiej czy zabytkowy kościół, a także wziąć udział w warsztatach ceramicznych, tkackich czy rzeźbiarskich. Dodatkową atrakcją będzie spacer po Parku Dębinka w samym centrum Łochowa, gdzie obejrzeć można galerię rzeźb stworzoną z obumarłych drzew.

Ta wycieczka odbędzie się w dwóch terminach: 7 i 8 listopada 2022 roku.

Zbiórki na wycieczki zaplanowano przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów (od strony al. KEN) o godz. 8.15. wyjazd o godz. 8.30, a powrót ok. godz. 18.00.

Wycieczki „Poznajemy Mazowsze” finansowane są z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania „Samorządowy Instrument Wsparcia Inicjatyw Rad Seniorów 2022”.