null

„Wpadnij na szczepienie” przez cały tydzień

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Warszawa otrzymała 21 tys. jednodawkowych szczepionek firmy Johnson&Johnson. Miasto po sukcesie akcji „Wpadnij na szczepienie” umożliwia teraz szczepienia przez cały tydzień bez konieczności wcześniejszego rejestrowania się i zapisów. Aby otrzymać jednodawkową szczepionkę przeciw COVID-19 wystarczy przyjść do jednego z warszawskich punktów szczepień powszechnych z dokumentem tożsamości.

W Warszawie robimy wszystko, aby zaszczepić jak najwięcej chętnych osób w jak najkrótszym czasie. Dlatego szczepimy bez zbędnych formalności, bez zapisów czy rejestracji. Zbliżają się wakacje a dzięki jednodawkowej szczepionce firmy Johnson&Johnson, którą podajemy w warszawskich punktach szczepień powszechnych, możemy w prosty i szybki sposób zadbać swoje o zdrowie i bezpieczeństwo. Tylko w ostatnich czterech dniach zaszczepiliśmy ponad 22 tys. osób – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Lokalizacje warszawskich punktów szczepień powszechnych

W czterech warszawskich punktach szczepień powszechnych można przyjąć jednodawkowy preparat Johnson&Johnson bez zbędnych formalności. Punkty działają od poniedziałku do niedzieli w godz. 8.00-18.00 i są zlokalizowane:

  • na stadionie Legii (ul. Łazienkowska 3),
  • w Białołęckim Ośrodku Sportu (ul. Strumykowa 21 – punkt nieczynny w niedzielę, 6 czerwca),
  • w Wawerskim Centrum Kultury (ul. Żegańska 1a),
  • w Ośrodku Sportu i Rekreacji (ul. Ossowskiego 25 – punkt nie działa od 4 do 6 czerwca).

Do wszystkich warszawskich punktów szczepień powszechnych można wygodnie dojechać transportem publicznym, a do największego z nich, który działa na stadionie Legii kursuje specjalna linia autobusowa 901.

Więcej informacji o warszawskich punktach szczepień przeciw COVID-19 znajduje się na stronie: zdrowie.um.warszawa.pl/warszawaszczepi.

Osoby, które chcą zostać wolontariuszami w warszawskim punkcie szczepień powszechnych mogą zgłaszać się na stronie ochotnicy.waw.pl.