null

15. Bieg Ursynowa – coraz bliżej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
uśmiechnięty mężczyzna biegacz w tle widać pozostałych biegaczy tłum

​​​​​​​15. Bieg Ursynowa „Yes, I KEN” zbliża się wielkimi krokami. Na liście startowej już prawie 2000 biegaczy. Przypominamy, że zapisy trwają tylko do niedzieli, 28 maja. Bieg stratuje 4 czerwca, o godz. 10.00, przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.

Najszybsza piątka w Warszawie

Rywalizacja na dystansie 5 km od kilkunastu lat przyciąga biegaczy amatorów i wyczynowców. Długa prosta wytyczona na głównej arterii dzielnicy - alei Komisji Edukacji Narodowej - jest idealna do szybkiego biegania i bicia rekordów życiowych. Na trasie Biegu Ursynowa odbywały się nawet Mistrzostwa Polski.

W niedzielę, 4 czerwca, punktualnie o godzinie 10.00 zawodnicy wystartują spod Urzędu Dzielnicy Ursynów przy alei KEN 61. Trasa o nawierzchni asfaltowej ma atest PZLA.

Organizator, Urząd Dzielnicy Ursynów, przygotował 2100  pakietów startowych, w których znajdą się m.in. imienny numer startowy i pamiątkowa koszulka techniczna. Pakiety rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Zapisy – to takie proste

Zapisać można się na stronie biegursynowa.waw.pl

Opłata startowa wynosi niezmiennie 55 zł dla osób dorosłych (urodzonych w latach 1959-2004). Ulgowe wpisowe w wysokości 30 zł przewidziano dla młodzieży z roczników 2005-2011 oraz seniorów urodzonych w latach 1949-1958. Osoby od 75. roku życia (ur. w 1948 r. lub wcześniej) są zwolnione z wpisowego.

W tym roku po raz pierwszy na Biegu Ursynowa zostanie przeprowadzona klasyfikacja drużynowa. Zgłoszenia do niej są przyjmowane są drogą e-mailową pod adresem: info@runvegan.pl, a szczegółowe zasady rywalizacji dostępne są w regulaminie.

Biuro zawodów w Urzędzie Dzielnicy Ursynów będzie czynne w przeddzień wydarzenia, w sobotę, 3 czerwca, w godz. 11.00-18.00 oraz - dla osób spoza Warszawy i w szczególnych przypadkach - bezpośrednio przed biegiem, w niedzielę, 4 września, w godz. 8.30-9.30.

Start i meta biegu znajduje się przy urzędzie. Limit na pokonanie 5 kilometrów wynosi 45 minut. Na mecie każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Biegacze mogą też liczyć na piękne zdjęcie z ich zmagań – ekipa foto już w gotowości!

Profesjonaliści są wśród nas

Na liście startowej 15. Biegu Ursynowa znajduje się, już tradycyjnie, wiele znanych nazwisk, a szczególnie interesująco zapowiada się rywalizacja o zwycięstwo wśród kobiet. Na linii startu staną bowiem po raz kolejny Dominika Stelmach i Iwona Bernardelli. Rok temu obie panie stanęły na 2. i 3. stopniu podium, a szybsza o ponad minutę była Iwona Bernardelli. Czy przyszła pora na rewanż?

Iwona Bernardelli to czołowa polska maratonka, uzyskująca także świetne wyniki w krótkich biegach ulicznych. Na królewskim dystansie walczy o zdobycie minimum olimpijskiego na igrzyska w Paryżu 2024 roku.

Dominika Stelmach jest od 15 lat mieszkanką Ursynowa, a w tym roku - ambasadorką 15. Biegu Ursynowa. Wicemistrzyni świata 2018 w biegach górskich, rekordzistka świata w biegu 12-godzinnym, w maju zdążyła już (po raz 7 w karierze) wygrać Wings For Life (tym razem w Gruzji) oraz być najlepszą Polką na trasie półmaratonu w Białymstoku.

Ambasadorem i uczestnikiem 15. Biegu Ursynowa jest także Marcin Konieczny, znany jako MKON, mistrz świata kat. 45-50 lat w triathlonie na dystansie IRONMAN, nie tylko znakomity sportowiec, ale też inspirujący mówca i motywator.

Rekordy imprezy wydają się być zatem mocno zagrożone! Najlepsze wyniki w historii Biegu Ursynowa to:

 • 13:51 Łukasz Parszczyński (2014 r.)
 • 15:52 Dominika Nowakowska (2012 r.)

Do pobicia są także rezultaty zwycięzców z roku ubiegłego:

 • 14:54 Mateusz Gos
 • 16:40 Mariola Baranowska

Biegaczom, którzy zamierzają walczyć o rekordy życiowe, organizatorzy oferują pomoc doborowego grona pacemakerów, którzy poprowadzą grupy na określone czasy. Jest wśród nich m.in. zastępca burmistrza Dzielnicy Ursynów, Bartosz Dominiak.

Oto pełna lista “zajęcy”:

 • 18:00 Michał Orzeł
 • 19:00 Marcin Leja
 • 20:00 Michał Niemira i Janusz Łukomski
 • 21:00 Krzysztof Bieniak i Michał Szybalski
 • 22:00 Mateusz Zgoda i Tomasz Wnuk
 • 23:00 Paweł Skwarcz
 • 24:00 Rafał Belkiewicz i Zbigniew Araźny
 • 26:00 Kamil Strzelczyk i Damian Mikulski
 • 28:00 Robert Wójcik i Angelika Apanowicz
 • 30:00' Piotr Kunka i Magdalena Brzozowska
 • 33:00 Bartosz Dominiak i Jacek Łowczak
 • 35:00' Jarosław Szostakowski i Joanna Grochowska
 • “byle dobiec” Beata Brzezowska z grupą Slow Jogging

Zapisy i regulamin dostępne na stronie biegursynowa.waw.pl

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Ursynów, sponsorem wydarzenia zostało Centrum Ursynów (Puławska 427), partnerem imprezy jest Aktywna Warszawa, patroni medialni to Haloursynow.pl i Nowa Warszawa, a za realizację wydarzenia odpowiada Fundacja Run Vegan.

Kontakt dla mediów:

Kamila Terpiał
rzeczniczka prasowa
Urzędu Dzielnicy Ursynów
tel.
+48 22 443 73 92; 506 795 491
e-mail: 
media.ursynow@um.warszawa.pl 

Violetta Domaradzka
Fundacja Run Vegan
e-mail: info@runvegan.pl

Zobacz także: ursynow.um.warszawa.pl