Wydarzenie

null

16. Onkobieg - Razem po zdrowie!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
10.09.2023 11:00 - 10.09.2023 12:00
Narodowy Instytut Onkologii, Roentgena 5, 02-781 Warszawa
na pierwszym planie widać biegnące kobiety i mężczyźni, ubrani w białe koszulki z napisem onkobieg mają czarne spodenki tło niebiesko- białe

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma zaprasza na najważniejszy bieg w roku “16 Onkobieg - Razem po zdrowie!”. Odbędzie się 10 września 2023 r. o godz. 11.00.

“Onkobieg - Razem po zdrowie!” to wydarzenie z piętnastoletnią tradycją, tworzone z myślą o pacjentach onkologicznych. 
Podobnie jak w ostatnich latach, biegacze będą mogli wybrać, w jakiej formule biegu zechcą wziąć udział: stacjonarnie – wyznaczoną trasą w Warszawie lub wirtualnie – dowolną trasą wybraną przez siebie. Podczas tegorocznej edycji Onkobiegu, organizatorzy szczególną uwagę zwrócą na rehabilitację pacjentów oraz osób, które leczenie mają już za sobą.Rejestracja uczestników odbywa się wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej www.onkobieg.pl i potrwa od 23 maja do 15 sierpnia lub do wyczerpania pakietów. Osoba rejestrująca się będzie miała do wyboru jeden z biegów, które odbędą się 10 września - bieg w Warszawie przy Narodowym Instytucie Onkologii o godzinie 11.00 lub bieg wirtualny, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. 

Przy wyborze biegu wirtualnego to uczestnicy decydują o swojej trasie. Ważne, aby zadeklarowany dystans podczas godzinnej aktywności zamknąć w godz. 7.00 – 12.00.

Organizatorzy zapraszają także na transmisję live ze studia w Warszawie, w którym prowadzone będą rozmowy z zaproszonymi gośćmi - lekarzami, pacjentami tak, aby uświadamiać i angażować społeczeństwo do aktywności fizycznej i edukacji w zakresie profilaktyki. Onkobieg to projekt całoroczny, którego ideą jest solidarność z pacjentami w trakcie terapii i ich bliskimi, pomoc socjalna dla najbardziej potrzebujących oraz profilaktyka zdrowotna. Dzięki środkom finansowym zebranym od partnerów i darowiznom od biegaczy, stowarzyszenie zrefunduje dojazdy do szpitali na diagnozę i leczenie, rehabilitację oraz protezy kończyn dla pacjentów po amputacji. Na przestrzeni 15 lat stowarzyszenie zebrało 1 150 000 zł i wsparło ponad 320 pacjentów i ich bliskich.