18. urodziny Ursynowskiego Dyktanda

Na piwerwszym planie duża sala na sali sierdzący ludzie kobiety i mężczyźni na krzesłach i piszący , wszystko rozstawione w rządach i odstępach
Ursynowskie Dyktando im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego

26 listopada (niedziela), o godz. 10.00 rozpocznie się osiemnaste Ursynowskie Dyktando im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego. Odbędzie się w sali sportowej Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Dereniowej 48. Tradycyjnie uczestnicy zmierzą się z tekstem przygotowanym przez prof. dr hab. Jerzego Bralczyka oraz doc. dr Grażynę Majkowską. Liczba uczestników jest ograniczona.

Ursynowskie dyktando to wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga miłośników ojczystego języka nie tylko z Ursynowa i Warszawy, ale także z Polski. Na autorów tekstu zawsze można liczyć. Jestem bardzo ciekawy z jakim tematem przyjdzie nam się zmierzyć w tym roku. Ja oczywiście się pojawię i będę walczył o pierwsze miejsce – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Zapisy na dyktando ruszają 6 listopada i potrwają do 20 listopada lub do wyczerpania limitu miejsc. Można zapisać się poprzez:

• e-mali na adres: ursynow.dyktando@um.warszawa.pl,
  • osobiście w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przy al. KEN 61 (w dni powszednie, w godz. 8.00-16.00).

Dyktando, to nie tylko napisanie tekstu ze słuchu, ale także bardzo ciekawe spotkanie z ekspertami. W oczekiwaniu na wyniki publiczność może wysłuchać wykładu na temat języka polskiego oraz zasad pisowni trudnych słów użytych w dyktandzie. Prof. dr hab. Jerzy Bralczyk oraz doc. dr Grażyna Majkowska bardzo chętnie odpowiadają na wszystkie pytania. W 2022 roku dyktando poświęcone było jesieni.

Na laureatów czekają nagrody. W dyktandzie wyłonieni zostaną laureaci w czterech kategoriach:

• Open (uczestnicy dyktanda, z wyłączeniem kategorii Ekspert)
  • Juniorzy (roczniki 2003-2008)
  • Młodziki (roczniki 2009 i młodsi)
  • Ekspert – osoby, które zawodowo zajmują/zajmowały się ortografią języka polskiego (w tym absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata, a także pracownicy naukowi z tego zakresu) oraz wszyscy laureaci (za laureata uważa się zdobywcę 1, 2 lub 3 miejsca) dzielnicowych, miejskich, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich dyktand (z wyłączeniem laureatów ursynowskich dyktand w kat. Juniorzy i Młodziki).

UWAGA! Każdy uczestnik jest zobowiązany do wypełnienia Karty Rejestracyjna.doc, Karta Rejestracyjna.pdf (załącznik nr 1 do regulaminu.doc, pdf). Oryginał karty musi być dostarczony organizatorowi nie później niż w dniu dyktanda. Brak podpisanej Karty Rejestracyjnej jest równoznaczny z niewpisaniem na listę uczestników.

Wydarzenie będzie transmitowane na dzielnicowym profilu na Facebooku.

Załączniki: