null

20 lat minęło!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
kobieta uśmiechnięta krótkie jasne włosy ubrana na czarno trzyma kwiaty, usta pomalowane czerwona szminką i czerwone korale na szyi
Roma Łojewska

Razem ze Stowarzyszeniem Społeczników „ARIADNA” świętowaliśmy jubileusz 20-lecia działalności. A jest co świętować! To jedyna tego typu organizacja na Ursynowie, której celem jest pomoc biednym, słabszym, młodzieży i dzieciom. Uroczystość odbyła się 14 września, w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”.

„ARIADNA” od 20 lat prowadzi działania na rzecz walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym, realizuje zadanie wieloletnie "Wsparcie osób w potrzebie", prowadzi magazyny z pomocą żywnościową i rzeczową na Ursynowie. Od lat organizuje wspólnie z Urzędem Dzielnicy Ursynów spotkania świąteczne dla ludzi samotnych i wykluczonych społecznie, dostarcza paczki żywnościowe samotnym niepełnosprawnym seniorom do domów. Przez ponad 5 miesięcy członkowie organizacji koordynowali prace magazynu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Dereniowej 6.

Założycielka stowarzyszenia Roma Łojewska otrzymała od burmistrza Ursynowa szklane serce oraz bukiet kwiatów.

- Na Was zawsze można liczyć... Kochamy Was! A na tym wspaniałym sercu, które przygotowaliśmy jest mowa o tym, że życzymy „Ariadnie” dalszych lat pracy społecznej. A ja życzę wszystkim NGO-som, żeby nadszedł czas, w którym będą mogły spokojnie odpocząć i żeby Wasza wspaniała , fantastyczna aktywność nie była już więcej potrzebna, bo będzie tak dobrze – mówił burmistrz Robert Kempa.

Stowarzyszenie Społeczników "Ariadna" jest laureatem Konkursu S3KTOR 2018 - Grand S3KTOR w którym otrzymało nagrodę za całokształt działalności. A działalności tej nie byłoby, gdyby nie grupa społeczników pod wodzą niezrównanej Romy Łojewskiej. Choć sami mówią, że pomoc biednym to syzyfowa praca, to jednak z uporem od samego początku współpracują z ursynowskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który kieruje do „ARIADNY” najbiedniejszych mieszkańców Ursynowa, a stowarzyszenie zaopatruje ich w to, czego najbardziej potrzebują - żywność, ubrania i środki czystości.

- Prowadzenie takiego stowarzyszenia to bardzo ciężka praca, codzienne zmartwienie, skąd wziąć jedzenie, jak i czym nakarmić tych ludzi. Jest to też zwyczajnie fizyczna robota. Jak już uda się pozyskać jedzenie, trzeba je rozładować, posortować, skatalogować. Ilość jedzenia, którą trzeba przerzucić, liczymy nie w kilogramach, a w tonach! - tłumaczyła Roma Łojewska.

Roma Łojewska otrzymała podczas uroczystości Odznakę Honorową Zasłużonego dla Warszawy z rąk wiceprzewodniczącego Rady m.st. Warszawy, Sławomira Potapowicza oraz zastępcy burmistrza Ursynowa, Jakuba Berenta. To uhonorowanie jej zasług na rzecz Warszawy, w szczególności w sferze społecznej.

- Bez dobrych ludzi, dobrych serc, bez Was, nic by się nie zadziało. To wszystko dzięki Wam, wolontariuszom, firmom, naszej spółdzielni, parafii. Nadal będziemy się starać robić to dobrze i myślę, że Wy też nas nie zostawicie - dziękowała zebranym Roma Łojewska.

- Roma to jest taka osoba, która potrafi zagonić do roboty radnych, mieszkańców, wiceprezydentów, prezydentów, po prostu każdego. Jak Roma dzwoni to wszyscy się tak boją, że jadą natychmiast do pracy - podsumowała Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego Urzędu m.st. Warszawy, a prywatnie wolontariuszka „Ariadny”.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Społeczników „ARIADNA”, a w szczególności Romie Łojewskiej za codzienną niezłomną pracę i za to, że są z nami na Ursynowie!