Wydarzenie

null

21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Big House Small House

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.10.2021 19:00 - 24.10.2021 21:00
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Wielkie święto teatru w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”! 21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu / International Mime Art Festival odbędzie się właśnie tu w dniach 22-27 października. W programie oryginalne, poruszające serce i uruchamiające refleksje przedstawienia znakomitych wykonawców z Danii, Francji, Niemiec, Norwegii i Polski.

„Przed nami 21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu. Jak zawsze, nasze spotkania to podróż poprzez różnorodność form współczesnego teatru pantomimy w Europie. Teatru, który, pomimo odmiennych korzeni, łączy, będąca coraz większym wyzwaniem, idea sztuki poza słowami. Oryginalna poetyka, humor, zaskakująca wrażliwość i emocjonalność twórców oraz wykonawców przedstawień sprawia, że pantomima wymyka się oczywistym definicjom. Tegoroczne spektakle potrafią wzruszać, zadawać pytania, zadziwiać, urzekać swym pięknem. A czasem po prostu bawią, bawią do łez. Dzięki artystom z Francji, Niemiec, Norwegii, Polski, Danii i Rosji, tegoroczna edycja naszego Festiwalu ukaże interesujące, intrygujące i poruszające oblicze pięknej sztuki świadomego milczenia”.

Bartłomiej Ostapczuk, Dyrektor Artystyczny Festiwalu

Trzeciego dnia Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu rosyjski Black Sky White theatre wystawi przedstawienie „Big House Small House”. Będzie to polska premiera spektaklu.

O spektaklu:

Świat dorosłych jest światem zegarów i linijek, przyczyn i skutków, gdzie treść jest ważniejsza niż istnienie, gdzie życie sprowadzone jest do linii podzielonej na równe odcinki. Dorosły przemieszcza się z punktu do punktu. Te punkty nazywa „planami” i „celami” i jest dumny z każdego kolejnego kroku – tak, jakby wiedział, dokąd one go zaprowadzą. Dorośli mają tę niesamowitą właściwość, że dzisiaj jest u nich podobne jak dwie krople wody do wczoraj i do przedwczoraj. Świat dzieci rozrósł się we wszystkich kierunkach niczym grzybnia, nie odróżniając czasu od przestrzeni, życia od tego, co nieożywione, „ja” od „nie ja”. Każdy nowy dzień przekształcony jest w nowy świat, który ma swoją własną nazwę, twarz i duszę. To dzięki tej umiejętności bycia wszystkim, co oferuje świat – kamieniem, chmurą, błękitem nieba albo chłodną szybą w oknie – a zarazem należenia do samego siebie, dziecko przechodzi w trzy lata tę samą drogę, którą podążała ludzkość przez trzydzieści tysięcy lat. Ten mały dorosły, który zamieszka z nim w jednym ciele, odziedziczy po nim cudowną umiejętność poskładania obrazu świata z bezładnego chaosu linii, plam koloru, zapachów i dźwięków, ruchu i dotyku. Dorosłego nie da się nauczyć niczego nowego. Można tylko wypełnić go informacjami i regułami postępowania, które pozwolą mu nie odstawać od otaczających go, innych dorosłych. Ten spektakl jest dla tych wszystkich dorosłych, którzy są gotowi poczuć pustkę, jaką pozostawił po sobie ten mały, wszechpotężny anioł, który podarował im ten świat i całą jego nieskończoną głębię. Anioł, który odszedł w jakieś nieznane miejsce w poszukiwaniu nowego domu.

Bilety w cenie od 30 zł dostępne na biletyna

Program Festiwalu:

22.10 godz. 19:00 TEATRO DELUSIO Familie Flöz (Niemcy)
Polska premiera spektaklu.
23.10 godz. 19:00 MY GOODNESS! Bodecker Neander Compagnie (Niemcy, Francja). Polska premiera spektaklu.
24.10 godz. 19:00 BIG HOUSE SMALL HOUSE Black Sky White theatre (Rosja). Polska premiera spektaklu.
26.10 godz. 19:00 TAŃCZ! - A3 Teatr - kolekcjonerzy wzruszeń. (Polska, Norwegia). Polska premiera spektaklu.
27.10 godz. 19:00 THE LETTER - Paolo Nani (Dania)

Warsztaty Teatru Pantomimy
23 i 24.10 godz. 11:00-14:00

Warsztaty Sztuki Teatru Pantomimy to tradycja naszego festiwalu. W tym roku odbędą się dwudniowe spotkania z aktorami Alexandrem Neandrem z Francji, Wolframem von Bodeckerem z Niemiec oraz Bartłomiejem Ostapczukiem, ukazujące różne formy i sposoby myślenia w sztuce teatru poza słowami. Różnorodność przygotowanych spotkań sprawia, że warsztaty są dedykowane osobom, które chciałyby po raz pierwszy doświadczyć na czym polega sztuka pantomimy oraz tym, którzy od lat ją praktykują.

23.10 godz. 11:00-14:00 Bartłomiej Ostapczuk
24.10 godz 11:00-14:00 Alexander Neander i Wolfram von Bodecker

Zapisy: warsztaty@mimowie.pl.

Strona Festiwalu

Plakat do wydarzenia. Wszystkie informacje z plakatu znajdują się w treści informacji.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.