Wydarzenie

null

21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: My Goodness!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
23.10.2021 19:00 - 23.10.2021 21:00
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Wielkie święto teatru w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”! 21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu / International Mime Art Festival odbędzie się właśnie tu w dniach 22-27 października. W programie oryginalne, poruszające serce i uruchamiające refleksje przedstawienia znakomitych wykonawców z Danii, Francji, Niemiec, Norwegii i Polski.

„Przed nami 21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu. Jak zawsze, nasze spotkania to podróż poprzez różnorodność form współczesnego teatru pantomimy w Europie. Teatru, który, pomimo odmiennych korzeni, łączy, będąca coraz większym wyzwaniem, idea sztuki poza słowami. Oryginalna poetyka, humor, zaskakująca wrażliwość i emocjonalność twórców oraz wykonawców przedstawień sprawia, że pantomima wymyka się oczywistym definicjom. Tegoroczne spektakle potrafią wzruszać, zadawać pytania, zadziwiać, urzekać swym pięknem. A czasem po prostu bawią, bawią do łez. Dzięki artystom z Francji, Niemiec, Norwegii, Polski, Danii i Rosji, tegoroczna edycja naszego Festiwalu ukaże interesujące, intrygujące i poruszające oblicze pięknej sztuki świadomego milczenia”.

Bartłomiej Ostapczuk, Dyrektor Artystyczny Festiwalu

Drugiego dnia Festiwalu zobaczymy przedstawienie „My Goodness”. Będzie to polska premiera spektaklu.

O spektaklu:

Na pierwszy rzut oka Pan Nowak wydaje się przykładnym pracownikiem, który nigdy w żaden sposób nie zgrzeszył. Jego „współczynnik społeczny” jest bardzo wysoki i jako taki można go określić jako pozytywny. Aby znaleźć jego jedyne potknięcie, musimy się cofnąć aż do 2004 roku: 7 września, gdy szukał w restauracji toalety i otworzył niewłaściwe drzwi…! Innymi słowy, nie wydarzyło się nigdy nic, co sugerowałoby, że Pan Nowak pozostawi dla potomności coś wyjątkowego. Właściwie to tego ranka, kiedy smarował masłem trzecią grzankę, Nono (jak nazywali go przyjaciele) wpadł na swój najbardziej szalony pomysł – a przynajmniej tak mu się zdawało... Postanowił, że zjeździ cały kraj i wybierze grupę gości tak różnorodną, jak to tylko możliwe tak, by reprezentowała całokształt ludzkiego gatunku. Przygląda się najdyskretniejszym osobom, „Nowakom, Kowalskim, Wiśniewskim”, próbując podkreślić ich wyjątkowość i czarodziejską rolę, jaką pełnią dla ludzkości. Po dobraniu odpowiednich osób, zaprasza, by weszli na jego „arkę”, którą zbudował w ciągu ostatnich 12 lat i 3 dni. A wszystko po to, by mógł spokojnie zaczekać na falę.
Każdy obywatel pozwoli zbudować nowe społeczeństwo w najbardziej demokratyczny możliwy sposób. Po powodzi, kiedy wszystko trzeba będzie wymyślić na nowo, Pan Nowak będzie potrzebował wszystkich swych sił, by zbudować sprawiedliwą przyszłość. Alexander Neander i Wolfram von Bodecker na zmianę interpretować będą wybranych kandydatów. Nie najbystrzejszych, nie najbogatszych ani najładniejszych, nie zawsze pierwszych w szeregu… Jakimi kryteriami posłużył się Pan Nowak, by wybrać właśnie Ciebie? Nie ulega wątpliwości, że wszystkie te osoby mają drugą duszę, którą nazywamy dobrocią i która sprawia, że wszyscy mogą wspólnie żyć na arce i, co ważniejsze, po zejściu z niej...

Bilety w cenie od 30 zł dostępne na biletyna

Program Festiwalu:

22.10 godz. 19:00 TEATRO DELUSIO Familie Flöz (Niemcy)
Polska premiera spektaklu.
23.10 godz. 19:00 MY GOODNESS! Bodecker Neander Compagnie (Niemcy, Francja). Polska premiera spektaklu.
24.10 godz. 19:00 BIG HOUSE SMALL HOUSE Black Sky White theatre (Rosja). Polska premiera spektaklu.
26.10 godz. 19:00 TAŃCZ! - A3 Teatr - kolekcjonerzy wzruszeń. (Polska, Norwegia). Polska premiera spektaklu.
27.10 godz. 19:00 THE LETTER - Paolo Nani (Dania)

Warsztaty Teatru Pantomimy
23 i 24.10 godz. 11:00-14:00

Warsztaty Sztuki Teatru Pantomimy to tradycja naszego festiwalu. W tym roku odbędą się dwudniowe spotkania z aktorami Alexandrem Neandrem z Francji, Wolframem von Bodeckerem z Niemiec oraz Bartłomiejem Ostapczukiem, ukazujące różne formy i sposoby myślenia w sztuce teatru poza słowami. Różnorodność przygotowanych spotkań sprawia, że warsztaty są przeznaczone dla osób, które chciałyby po raz pierwszy doświadczyć na czym polega sztuka pantomimy oraz tym, którzy od lat ją praktykują.

23.10 godz. 11:00-14:00 Bartłomiej Ostapczuk
24.10 godz 11:00-14:00 Alexander Neander i Wolfram von Bodecker

Zapisy: warsztaty@mimowie.pl.

Strona Festiwalu

Plakat do wydarzenia. Wszystkie informacje z plakatu znajdują się w treści informacji.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.