Wydarzenie

null

21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Teatro Delusio

Drukuj otwiera się w nowej karcie
22.10.2021 19:00 - 22.10.2021 21:00
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Wielkie święto teatru w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”! 21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu / International Mime Art Festival odbędzie się właśnie tu w dniach 22-27 października. W programie oryginalne, poruszające serce i uruchamiające refleksje przedstawienia znakomitych wykonawców z Danii, Francji, Niemiec, Norwegii i Polski.

„Przed nami 21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu. Jak zawsze, nasze spotkania to podróż poprzez różnorodność form współczesnego teatru pantomimy w Europie. Teatru, który, pomimo odmiennych korzeni, łączy, będąca coraz większym wyzwaniem, idea sztuki poza słowami. Oryginalna poetyka, humor, zaskakująca wrażliwość i emocjonalność twórców oraz wykonawców przedstawień sprawia, że pantomima wymyka się oczywistym definicjom. Tegoroczne spektakle potrafią wzruszać, zadawać pytania, zadziwiać, urzekać swym pięknem. A czasem po prostu bawią, bawią do łez. Dzięki artystom z Francji, Niemiec, Norwegii, Polski, Danii i Rosji, tegoroczna edycja naszego Festiwalu ukaże interesujące, intrygujące i poruszające oblicze pięknej sztuki świadomego milczenia”.

Bartłomiej Ostapczuk, Dyrektor Artystyczny Festiwalu

Festiwal otworzy przedstawienie niemieckiego teatru Familie Flöz „Teatro Delusio”. Będzie to polska premiera spektaklu.

O spektaklu:

Teatr w teatrze. Fantastyczna grupa, która specjalizuje się w zapierających dech w piersi scenach walki, morderczych intrygach i rozdzierających serce ariach ze słynnych na cały świat sztuk. Tak to wygląda z jednej strony. Po drugiej stronie jest trzech członków ekipy technicznej pracujących w ciemności za kulisami. Ich życie, zwykle ukryte, wychodzi teraz na światło dzienne.

Familie Flöz stworzyli małą rodzinę, której domem jest teatr sam w sobie: wydajnie pracujący Bob jest młody, silny i nieprzewidywalny; wiecznie zmęczony i chorowity Bernd ciągle daje sobą pomiatać, a zawsze głodny Ivan nie przestaje martwić się, że straci kontrolę nad pokazami. Oddzieleni od olśniewających gwiazd na scenie tylko rozstawioną tu i ówdzie scenografią, trzej niestrudzeni pomocnicy walczą o swoje własne prawo do szczęścia w innym wszechświecie. A jednak w jakiś czarodziejski sposób czarowny świat iluzji na scenie łączy się i miesza z przyziemnym życiem za kulisami.

Bilety na biletyna

Program Festiwalu:

22.10 godz. 19:00 TEATRO DELUSIO Familie Flöz (Niemcy)
Polska premiera spektaklu.
23.10 godz. 19:00 MY GOODNESS! Bodecker Neander Compagnie (Niemcy, Francja). Polska premiera spektaklu.
24.10 godz. 19:00 BIG HOUSE SMALL HOUSE Black Sky White theatre (Rosja). Polska premiera spektaklu.
26.10 godz. 19:00 TAŃCZ! - A3 Teatr - kolekcjonerzy wzruszeń. (Polska, Norwegia). Polska premiera spektaklu.
27.10 godz. 19:00 THE LETTER - Paolo Nani (Dania)

Warsztaty Teatru Pantomimy
23 i 24.10 godz. 11:00-14:00

Warsztaty Sztuki Teatru Pantomimy to tradycja naszego festiwalu. W tym roku odbędą się dwudniowe spotkania z aktorami Alexandrem Neandrem z Francji, Wolframem von Bodeckerem z Niemiec oraz Bartłomiejem Ostapczukiem, ukazujące różne formy i sposoby myślenia w sztuce teatru poza słowami. Różnorodność przygotowanych spotkań sprawia, że warsztaty są przeznaczone dla osób, które chciałyby po raz pierwszy doświadczyć na czym polega sztuka pantomimy oraz tym, którzy od lat ją praktykują.

23.10 godz. 11:00-14:00 Bartłomiej Ostapczuk
24.10 godz 11:00-14:00 Alexander Neander i Wolfram von Bodecker

Zapisy: warsztaty@mimowie.pl.

Strona Festiwalu

Plakat do wydarzenia. Wszystkie informacje z plakatu znajdują się w treści informacji.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.