null

25 lat UCSiR

Drukuj otwiera się w nowej karcie
budynek areny Ursynów

​​​​​​​W tym roku Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji obchodzi 25-lecie! Rada Gminy Warszawa Ursynów powołała je do życia dokładnie 24 lutego 1998 roku. Przez cały ten czas centrum realizuje misję promowania zdrowego stylu życia, aktywnej rekreacji i upowszechniania szeroko pojętej kultury fizycznej wśród mieszkańców Ursynowa.

W ramach swojej działalności oferuje szeroki wachlarz usług rekreacyjno - sportowych w halach sportowych, pływalniach, klubach fitness, na boiskach wielofunkcyjnych, kręgielni oraz kortach tenisowych.

- 25-lecie Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji to czas podsumowań, a także refleksji dla całego zespołu. Pomyśleć, że swoją działalność zaczynaliśmy od jednej krytej pływalni... Dziś UCSiR to liczne obiekty na terenie całego Ursynowa. Z przyjemnością gościmy mieszkańców na pływalniach, w halach sportowych, siłowniach i na boiskach zewnętrznych – mówi dyrektor Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, Anita Nasierowska.

Najważniejszym celem działalności UCSiR jest zachęcanie do aktywności fizycznej jak największej liczby osób. To dlatego centrum jest organizatorem i współorganizatorem wielu różnorodnych tematycznie imprez, zawodów sportowych oraz pikników.

- Staramy się tworzyć ofertę tak, by zawsze była ona atrakcyjna, a jakość świadczonych usług była na jak najwyższym poziomie. Za nami ciężki czas pandemii, ale dzięki determinacji pracowników UCSiR oraz wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów i Urzędu m.st. Warszawy przetrwaliśmy ten trudny etap działalności. Cieszy nas, że mieszkańcy wrócili do nas i wspólnie możemy realizować wyznaczone cele. W tym wyjątkowym czasie pragnę podziękować wszystkim, którzy są przez te wszystkie lata z nami – dodaje Anita Nasierowska.

Przypomnijmy, że przez pół roku hala Areny Ursynów była tymczasowym punktem pobytu dla osób uciekających z Ukrainy. W tym czasie UCSiR udzielił schronienia ponad 6 tys. osób. Po tym trudnym czasie udało się wznowić działalność największej na Ursynowie hali widowiskowo-sportowej. Obecnie usługi oferowane przez Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji dostępne są dla mieszkańców w systemie całotygodniowym - od poniedziałku do niedzieli przez cały rok, z krótkimi przerwami technologicznymi.

Poza tym Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji udostępnia swoje obiekty stowarzyszeniom kultury fizycznej i klubom sportowym, które organizują liczne zawody sportowe. Współpracuje z instytucjami i firmami zewnętrznymi, udostępniając hale na organizację imprez rekreacyjnych, wydarzeń muzycznych, targów czy imprez kulturalnych. UCSiR realizuje wiele przedsięwzięć, które od lat przyciągają rzesze uczestników. A są to m.in. Grand Prix Ursynowa w pływaniu, turnieje tenisa stołowego, siatkówki czy koszykówki oraz zawody dla najmłodszych pływających dzieci „Foki na start”. Na szczególną uwagę zasługują autorskie programy kierowane do wszystkich grup wiekowych, a realizowane w UCSiR, takie jak „Senior starszy, sprawniejszy”, „SOS Rodzinie” czy „Woda mój przyjaciel”.

Zachęcamy na bieżąco do śledzenia strony internetowej UCSiR.