Wydarzenie

null

3. Święto Zielonego Ursynowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
09.09.2023 10:00 - 09.09.2023 15:00
DOK Ursynów, Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa
Na pierwszym planie widoczny jest fragment sceny a na niej kobieta w brązowej sukni i dwie dziewczynki w czarnych legginsach i koszulkach oraz tęczowych spódniczkach i z szarfami. Dziewczynki wykonują program artystyczny przed licznie zgromadzoną publicznością.

Już po raz trzeci spotkamy się z mieszkańcami Zielonego Ursynowa, aby radośnie i twórczo spędzić czas. Zapraszamy w sobotę, 9 września, w godz. 10.00 – 15.00, na teren przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów. Jednocześnie będzie to Dzień Otwarty w DOK-u.

Teren wokół DOK-u zamieni się w ogromny piknik z dużym dmuchanym zamkiem oraz namiotami, w których będzie można znaleźć różne atrakcje dla dzieci i dorosłych, przygotowane przez lokalne szkoły i przedszkola, a także przez partnerów wydarzenia.

Na scenie wystąpią lokalni artyści, a także uczestnicy zajęć organizowanych w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów, którzy zaprezentują swoje umiejętności i talenty. Swoje stoiska będą mieli także lokalni rolnicy, którzy zaprezentują swoje plony. Nie zabraknie dla najmłodszych waty cukrowej, popcornu, lemoniady i lodów!

Na stoisku Ursynoteki będzie można wziąć udział w kiermaszu książek, tworzeniu zwierzątek z balonów, a także w kreatywnych warsztatach plastycznych. Z kolei w namiocie SPZOZ Warszawa Ursynów będzie można skorzystać z konsultacji położnej, sprawdzić poziom cukru, kwasu moczowego oraz dokonać pomiaru ciśnienia.

Do wspólnych sportowych aktywności zaprosi za to Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, które w tym roku świętuje swoje 25. urodziny. Właściciele i opiekunowie czworonogów, od najmniejszych króliczków po koty i psy, będą mogli skorzystać w porady weterynaryjnej, której udzielać będą lekarze placówek Grupy EDINA. Po tych wszystkich atrakcjach będzie można odpocząć w strefie chillout, którą przygotuje salon samochodowy Skoda Auto Wimar.

3. Święto Zielonego Ursynowa honorowym patronatem objął burmistrz Ursynowa. Robert Kempa.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal Haloursynow.pl. 

Plakat do wydarzenia.