null

31. finał WOŚP także na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
kolorowe puszki wielkiej orkiestry świątecznej pomocy, ustawione w trzech rzędach w górę

​​​​​​​Jak co roku Ursynów zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem łączymy siły – Urząd Dzielnicy Ursynów, Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, Dzielnicowy Ośrodek Kultury „Ursynów” i Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”. Zapraszamy na koncerty, spektakle, pikniki, kiermasze, pokazy sportowe i wiele innych atrakcji, a o godz. 20.00 także na światełko do nieba. Podczas wszystkich wydarzeń zbierane będą pieniądze do puszek oraz będą się odbywały licytacje.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji

Całe rodziny zapraszamy także do Areny Ursynów (ul. Pileckiego 122) na piknik, który odbędzie się w godz. 11.00 – 17.00. Wśród atrakcji zaplanowano dmuchańce oraz zabawy i konkursy dla dzieci, warsztaty wykonywania przypinek filcowych, malowanie twarzy, aktywności z klubem tenisa stołowego UKS Lupus czy piłkarzyki.

Odbędą się także specjalne pokazy sportowe:

  • 12.00 - klubu tanecznego Hand to Hand,
  • 12.30 - klubu szermierczego d'Artagnan,
  • 16.00 - klubu szermiercego Karabela (szermierka historyczna)

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów

31. finał  WOŚP w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów rozpocznie się już w sobotę, 28 stycznia o godz. 17.00 pokazem kursantów Pełnego Treningu w Technice Meisnera, Laboratorium Meisnera. W programie przegląd scen autorów klasyki amerykańskiego dramatu (Tennessee Williams, Tracy Letts i David Lindsay-Abaire), dotykających tematów trudnych relacji rodzinnych i wydarzeń, które na zawsze odmieniają życie bohaterów.

O godz. 20.00 odbędzie się występ kabaretu Paranienormalni, który wspólnie z widownią świętować będzie swoją „Osiemnastkę”.  Wstęp to cegiełka do puszki (min. 50 zł).

Na obydwa wydarzenia obowiązują zapisy pod nr tel. 22 125 56 02.

W niedzielę, 29 stycznia, czyli w dniu finału przywitamy naszych najlepszych, młodych widzów bajką improwizowaną Teatru Komedii Impro z Łodzi. Skoro improwizowana, to o tym co się wydarzy zadecyduje... dziecięca publiczność. Na scenie w DOK wystąpią m.in. Orkiestra Społeczna, Akademia Sportu i Karate z Warszawie z pokazem sztuk walki, dzieci ze szkoły tańca nowoczesnego Pauliny Ziąbrowskiej, seniorzy z UTTW z pokazem Senior Show, przedszkolaki z Przedszkola nr 79, dzieci ze szkoły języka angielskiego Early Stage. W drugiej części koncertu wystąpią zespoły: Specjaliści, The Suits, Sunsmoke.

Podczas całej imprezy w holu Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów, będą odbywały się licytacje, kiermasz gadżetów, a także będzie można poćwiczyć jogę z Joga Milano oraz wziąć udział w warsztatach finansowych. Szczegółowy harmonogram

Lodowisko przy DOK Ursynów

Zapraszamy także w godz. 11.00 – 13.00 na Lodowisko na Ursynowie (ul. Kajakowa 12b). Oprócz zapewnionej wspaniałej zabawy na lodzie, odbędą się dwa pokazy jazdy figurowej: pary i solisty. Po pokazach animatorki będą przeprowadzały gry i konkursy dla dzieci, które do zabawy będzie zapraszał Miś Ursynek na łyżwach.

Najmłodsi łyżwiarze będą mogli wziąć również w nauce jazdy na łyżwach. Wydarzenie  na lodowisku  odbędzie się dzięki uprzejmości firmy Piruet.

Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”

W Alternatywach zabawa zacznie się w samo południe od wydarzeń dla najmłodszych. O godz. 12.00 odbędą się warsztaty z Moniką Skikiewicz „Olo i Awa. Logopedyczna zabawa”, organizowane przez Bibliotekę Publiczną im. J. U. Niemcewicza. To niezwykle urozmaicone spotkanie z autorką książek dla dzieci, znaną jako animatorka Bajanka. Podczas warsztatów pojawią się elementy iluzji, eksperymenty oraz zabawy gestem, ruchem, słowem, językiem, piłką, skakanką i książką. Równolegle odbędzie się przedstawienie „Zimo, baw się z nami” w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 283 „Puszczykowy Zakątek”.

Od godz. 12.30 zapraszamy na familijne warsztaty Żeglarska Orkiestra. W ramach nich zaplanowano m.in. spotkania z kapitanami i żeglarzami, mini wystawę łodzi, licytację żeglarskich akcesoriów, symulator pływania żaglówką regatową (dla maluchów), wspólną naukę i śpiewanie żeglarskich szant. Organizatorem warsztatów jest Sail Team.

Koncertowa scena w „Alternatywach” otworzy się o godz. 13.00. Pierwszy zagra dla WOŚP Antek Smykiewicz, wokalista, kompozytor i autor tekstów, laureat drugiego miejsca w pierwszej edycji programu The Voice of Poland oraz półfinalista 7. edycji programu Must Be The Music. Następnie na scenę wejdą zespoły Alternative 02, Alternative Quartet, Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”, studio stepowania TIP TAP Anuli Kołakowskiej i Laura Czarnecka. Od godz. 16.30 wystąpi ursynowski zespół hip-hopowy Dixon37, później także ok. godz. 18.00 Marcin Czerwiński, kompozytor i wokalista, nazywany prekursorem gatunków Urban Music, Reggaeton i Afro Pop w Polsce. Muzyczny wieczór zamknie ok. godz. 19.00 gwiazdor młodego pokolenia, popularny wokalista i gitarzysta, Filip Lato.

Między występami prowadzone będą licytacje na rzecz WOŚP.

W „Alternatywach” ze swoimi stanowiskami czekać będą przedstawicie Fundacji DKMS i salonu optycznego Eye Zone - Specjalistyczna Praktyka Optometryczna Sylwia Ostrowicka. Wydarzeniom towarzyszyć będzie okolicznościowy kiermasz. Kawę i zdrowe przekąski zagwarantują KawePale i Helpa.

Ale to nie wszystko - parking przy Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” i Urzędzie Dzielnicy Ursynów zmieni się w przestrzeń warsztatowo-edukacyjną dla całej rodziny. Jeśli tylko pogoda dopisze planowane są m.in. przejażdżki AmCarami i symulacje dachowania. Przez cały dzień do dyspozycji uczestników będą food trucki z jedzeniem i napojami. O godzinie 20.00 na terenie zieleni obok „Alternatyw”, w ramach ursynowskiego światełko do nieba, odbędzie się wyjątkowy pokaz ognia. Wystąpią młode artystki z grupy Suiciders, Weronika Paradowska i Patrycja Cukier.

Punktualnie o godz. 20.00 zapraszamy na światełko do nieba w postaci „tańczących ogni i serpentyn”. Sponsorem tego wydarzenia, kończącego 31. Finał WOŚP na Ursynowie, jest firma MM Cars Premium i Land Rover.