null

35. rocznica katastrofy samolotu „Kościuszko” w Lesie Kabackim

Drukuj otwiera się w nowej karcie
35. rocznica katastrofy samolotu „Kościuszko” w Lesie Kabackim

9 maja obchodzimy rocznicę katastrofy w Lesie Kabackim samolotu „Kościuszko”. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa uroczystości rocznicowe odbędą się w skromniejszej formie. Osoby chcące oddać cześć ofiarom katastrofy mogą wziąć udział w mszach świętych, które odbędą się o godz. 11.00 w Parafii w Józefosławiu oraz o godz. 19.00 w Archikatedrze św. Jana na Starym Mieście.

Tego dnia również o godz. 11.11 przedstawiciele władz Dzielnicy Ursynów oraz Zarządu PLL LOT złożą wieńce w miejscu katastrofy w Lesie Kabackim.

Katastrofa lotnicza w Lesie Kabackim – wypadek lotniczy samolotu pasażerskiego IŁ-62M „Kościuszko” Polskich Linii Lotniczych LOT miała miejsce 9 maja 1987 o godzinie 11.12 podczas lotu nr LO 5055 na trasie Warszawa–Nowy Jork, w trakcie podchodzenia do lądowania awaryjnego po awarii silników. W wyniku katastrofy śmierć na miejscu poniosły 183 osoby – wszystkie znajdujące się na pokładzie samolotu. Pod względem liczby ofiar jest to największa katastrofa lotnicza w historii polskiego lotnictwa.