Wydarzenie

null

4. Festiwal Słowa w „Alternatywach”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
23.06.2022 17:30 - 23.06.2022 20:00
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" w formie litery A, obróconej na bok. Z prawej strony zielony pionowy pasek.
Autor: UCK "Alternatywy"

4. Festiwal Słowa przed nami! Zapraszamy do „Alternatyw” na trzy przedstawienia Pracowni Teatralnej Magdaleny Glapińskiej. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Sąsiedzi zapraszają sąsiadów, którego celem jest przybliżanie twórczości artystów związanych z Ursynowem. Wstęp wolny, obowiązują wejściówki.

Program:

22.06 (śr.) 17:00
ZATRZĘSIENI
reżyseria: Jakub Snochowski
80 min.

Kilkunastu niezwykle wrażliwych i odważnych młodych ludzi z Pracowni Teatralnej Magdaleny Glapińskiej postanowiło zaryzykować i szczerze opowiedzieć z pomocą wielkich tekstów, co czują oraz co myślą o dzisiejszym świecie. Sami wybrali wiersze i monologi wybitnych autorek i autorów.

Wejściówki.

22.06 (śr.) 18:30
WEŹ SIĘ ZACHOWUJ

reżyseria: Andre De La Cruz; choreografia: Szymon Kaliciński i Agnieszka Senderowska-Rucińska; scenariusz: Krzysztof Ryzlak
60 min.

Czy na co dzień pamiętamy o uprzejmości i życzliwości? Jesteśmy punktualni i dyskretni? Spektakl na podstawie poradnika z lat 60. „ABC dobrego wychowania” Ireny Gumowskiej w humorystyczny sposób portretuje przykłady „dobrego wychowania”. Występują podopieczni Pracowni Teatralnej Magdaleny Glapińskiej.

Wejściówki.

23.06 (czw.) 17:30
Premiera przedstawienia PORTRET BARNABY'EGO BROCKETA

reżyseria: Magdalena Glapińska; choreografia: Szymon Kaliciński i Agnieszka Senderowska-Rucińska
150 min.

Spektakl na podstawie popularnej książki „Lekkie życie Barnaby’ego Brocketa” Johna Boyne’a to opowieść o chłopcu, który od chwili narodzin jest wyjątkowy. Potrafi unosić się w powietrzu, lecz jego rodzice nie akceptują tej odmienności. W spektaklu wystąpią nastoletni aktorzy, podopieczni Pracowni Teatralnej Magdaleny Glapińskiej. Następnie odbędzie się uroczyste zakończenie roku artystycznego w Pracowni oraz 4. Festiwalu Słowa.

Wejściówki. 

Plakat do wydarzenia.

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.