null

5. urodziny DOK Ursynów!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W oddali na pierwszym planie budynek z czerwonej cegły, przed budynkiem trawnik słoneczna pogoda niebieskie niebo
5. urodziny DOK Ursynów!

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów obchodzi swoje piąte urodziny. W związku z tym przygotował specjalne jubileuszowe wydarzenia w październiku, a wśród nich m.in. koncert Ewy Bem czy kolejna odsłona Festiwalu Komedii Stolica. Życzymy wspaniałej zabawy i udanego świętowania.

- DOK Ursynów zaczynał od niewielkiej grupy odbiorców, a teraz to już bardzo duży krąg prawdziwych przyjaciół. Świadczy to o tym, że na Zielonym Ursynowie jest zapotrzebowanie na kulturę, na edukację kulturalną, na przestrzeń, która daje możliwość realizacji różnym aktywnym grupom. Mam nadzieję, że to grono będzie się cały czas powiększać – mówi odpowiedzialny za kulturę zastępca burmistrza Ursynowa, Klaudiusz Ostrowski. 

Świętowanie jubileuszu rozpocznie się już w piątek, 14 października, koncertem Ewy Bem, wyjątkowej i niepowtarzalnej wokalistki, mieszkanki Zielonego Ursynowa. Drugiego dnia jubileuszu odbędzie się koncert podopiecznych domu kultury: tancerzy, muzyków, grup wokalnych. Trzeciego dnia zaplanowano coś dla maluchów - spektakl „Kropka i Kreska”. To wierszowana sztuka, napisana w komediowym tonie. Pomimo żartobliwego stylu spektakl opowiada o ważnych sprawach, takich jak: przyjaźń, lojalność, wiara w siebie, akceptacja i otwartość na drugiego człowieka. Tego dnia wieczorem, o godz. 18.00, odbędzie się także prapremiera spektaklu „Szalet” w wykonaniu Kompanii Teatralnej Mamro.  

Równolatkiem DOK-u jest Festiwal Komedii Stolica. Piąta odsłona odbędzie się w dniach 20-23 października. Z solowym programem wystąpi Igor Kwiatkowski, nie zabraknie też występów komików w ramach dnia stand-upu. Szczególnej uwadze polecamy spotkanie autorskie z Edwardem Lutczynem – polskim artystą plastykiem o charakterystycznej kresce, znanym z rysunków satyrycznych, karykatur i ilustracji oraz plakatów. Gwiazdą programu będzie wyjątkowy wieczór z Kabaretem Paranienormalni.

Życzymy kolejnych lat wypełnionych śpiewem, tańcem, spektaklami, filmami, festiwalami, czyli wszystkim co piękne i kulturalne!