Wydarzenie

null

68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Drukuj otwiera się w nowej karcie
28.05.2023 10:00 - 28.05.2023 13:00
DOK Ursynów, Kajakowa 12b, 02-838 Ursynów
Kafelek z logo DOK Ursynów.

Zapraszamy 28.05 w niedzielę serdecznie do udziału w eliminacjach wojewódzkich 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W czterech turniejach: recytatorskim, wywiedzione ze słowa, poezji śpiewanej i jednego aktora, toczyć będzie bój młodzież z całego województwa.

Konkurs trwa, ale dzieli los słowa, któremu odebrano dawną pozycję, które przegrywa z multimediami, nowymi technologiami. Konkurs nie jest „innowacyjny”, przeto w szkole i programach edukacji kulturalnej wyżej cenione są modne instalacje i prodżekty, bo potwierdzają „światowość” autorów. Gdy Konkurs się rodził, słowo było podstawą międzyludzkiej komunikacji, ono opisywało świat, niosło emocje...

Tym bardziej cieszymy się, że w województwie mazowieckim mamy niesłabnące zainteresowanie konkursem za co dziękujemy nauczycielom i instruktorom teatralnym.  

Jurorami w tym roku będą:

Beata Rusinowska – Dyrektorka Dzielnicowego Ośrodka Kultury

Bożena Suchocka – polska reżyserka teatralna i aktorka, doktor habilitowana sztuk teatralnych, profesor nadzwyczajna Akademii Teatralnej w Warszawie, wykładowczyni i była dziekan Wydziału Aktorskiego AT

Jan Zdziarski – Wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej

Gustaw Puchała – członek Towarzystwa Kultury Teatralnej, polonista, logopeda, instruktor teatralny, recytator, aktor niezawodowego ruchu.

Dla uczestników przewidziane są warsztaty.

Warsztaty po zakończonych prezentacjach poprowadzi – Kacper Gugała – teatrolog, logopeda i terapeuta głosu.

Dla uczestników przewidziany jest lunch.

Plakat do wydarzenia