null

96 projektów w ursynowskim budżecie obywatelskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie
pień drzewa na którym umieszczono drewniana budke dla ptaków z logotypem budżetu obywatelskiego
Autor: UD Ursynów

Zakończyliśmy formalną ocenę projektów X edycji budżetu obywatelskiego. Teraz rozpoczął się proces ich merytorycznej weryfikacji. Do 25 stycznia br. mieszkańcy zgłosili w sumie 96 pomysłów. Na realizację pomysłów mieszkańców w przyszłym roku jest ponad 6 mln zł.

W trakcie oceny formalnej, ze względu na kompetencje, jeden z projektów został przeniesiony na poziom ogólnomiejski. O tym, które projekty zostaną poddane pod głosowanie dowiemy się w czerwcu.

- W tej jubileuszowej edycji tradycyjnie znalazły się doświetlenia przejść dla pieszych, a także m.in. nowe nasadzenia drzew i krzewów, wybieg dla psów oraz budki dla ptaków, lodowisko, nowa tężnia, zajęcia sportowe i wydarzenia kulturalne. Mam nadzieję, że będziemy mieli możliwość wykonania tych pomysłów. Mieszkańcy naszej dzielnicy jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Projekty są ciekawe i różnorodne – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa

Sprawdziliśmy już czy projekty zostały przyporządkowane do odpowiedniego poziomu – dzielnicowego albo ogólnomiejskiego, czy zostały prawidłowo zgłoszone (np. czy formularz zgłoszeniowy zawiera wszystkie niezbędne informacje), czy została dołączona prawidłowa lista poparcia itp. Wkrótce skontaktujemy się z projektodawcami. W kolejnym etapie urzędnicy ocenią przede wszystkim czy zgłoszona propozycja jest możliwa do realizacji, czyli czy:

  • jest zgodna z obowiązującymi przepisami prawa,
  • jest możliwa do realizacji we wskazanej lokalizacji,
  • jest możliwa do realizacji w ciągu roku,
  • wpisuje się w kompetencje miasta,
  • jest zgodna z przyjętymi zasadami dostępności dla mieszkańców.

Jeżeli projekt będzie wymagał uzupełnienia albo wprowadzenia zmian, pracownicy urzędu skontaktują się z ich autorami. Ocena zgłoszonych projektów zakończy się 4 maja br. Od negatywnego wyniku oceny autorzy będą jeszcze mogli się odwołać.

Głosowanie będzie trwało od 15 do 30 czerwca br. Mieszkańcy wybiorą, które z projektów poddanych pod głosowanie zostaną zrealizowane.

Wszystkie projekty są dostępne na stronie budżetu obywatelskiego.

żółte i fioletowe krokusy, w tle cienie budynków
Zobacz galerię (3 zdjęć)
pień drzewa na którym umieszczono drewniana budke dla ptaków z logotypem budżetu obywatelskiego
zdjecie przedstawia grupę tańcących seniorów na tle Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternetywy"