null

Akcja 1% zostaw na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Urząd Dzielnicy Ursynów po raz dwunasty rozpoczyna akcję „1% zostaw na Ursynowie”, której celem jest wsparcie ursynowskich organizacji pożytku publicznego w pozyskaniu środków z odpisów od podatku od osób fizycznych.

Urząd Dzielnicy Ursynów, po raz kolejny, tworzy listę organizacji, które działają na Ursynowie lub na rzecz Ursynowa. Można się na nią dopisywać wysyłając e-maila na adres: ursynow.promocja@um.warszawa.pl. W tytule należy wpisać „1 procent” oraz dołączyć ankietę.

-  Przekazując 1% wspieramy działalność ursynowskich organizacji, które realizują poważne zadania i cele społeczne oraz akcje dobroczynne. Takie wsparcie jest bardzo cenne, zwłaszcza w czasie trwającej pandemii COVID-19. Dlatego z jednej strony zachęcam organizacje do zgłaszania się na naszą listę, a z drugiej strony mieszkańców do ich finansowego wsparcia - mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.


Każdy z podatników, czyli osób fizycznych może przy rozliczaniu podatków przekazać kwotę 1% swojego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Urząd zachęca mieszkańców do wspierania w ten sposób organizacji, które mają swoją siedzibę na Ursynowie, lub których aktywność jest ukierunkowana na rzecz Ursynowa i mieszkańców dzielnicy. 

Ankieta

Lista organizacji:

 

plakat do akcji 1% zostaw na Ursynowie