null

Akcja pomocy uchodźcom z Ukrainy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na pierwszym planie budynek Ursynowskiego Centrum Kultury ustawiona kolejka kilkudziesięciu ludzi, stoją tyłem, piękna słoneczna pogoda niebieskie niebo
Akcja pomocy uchodźcom z Ukrainy

26 i 28 lipca w Ursynowskim Centrum Kultury ,,Alternatywy" rozdano 1175 kart pomocowych master card Sodexo, o wartości 500 zł każda. Dzieci mogły korzystać z atrakcji w postaci zjeżdżalni i syntetycznego lodowiska oraz obejrzeć bajki w budynku „Alternatyw”. Na miejscu był także beczkowóz z wodą dla oczekujących.

Organizatorami akcji był Zakon posługujących chorym - Ojcowie Kamilianie oraz Fundacja Tzu Chi z Tajwanu. Przez dwa dni, wraz z pracownikami ursynowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” i Urzędu Dzielnicy Ursynów wolontariusze fundacji wydali we wtorek 537 i w czwartek 638 kart pomocowych master card Sodexo, o wartości 500 zł. 

Karty mogli otrzymać pełnoletni uchodźcy z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę po 24 lutego 2022 roku i nie otrzymali dotąd takiej pomocy. Środki na karcie mogą zostać wykorzystane przez 3 miesiące od dnia jej otrzymania. 

Pomimo ogromnego zainteresowania - pierwsi chętni pojawiali się o świcie. W akcję zaangażowała się także ursynowska straż miejska oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które podstawiło beczkowóz z wodą dla oczekujących. Osoby o szczególnych potrzebach, czyli kobiety w ciąży, osoby z małymi dziećmi, czy osoby z niepełnosprawnością mogły na wydanie karty oczekiwać wewnątrz budynku „Alternatywy”. Dzieci miały zapewnione atrakcje, m.in. w postaci wyświetlanych na ekranach bajek. Na terenie obok „Alternatyw” powstała, w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego, zjeżdżalnia oraz syntetyczne lodowisko, z którego dzieci też chętnie korzystały.