Akcja świąteczna... po raz kolejny

W okresie przedświątecznym Dzielnica Ursynów, wzorem lat ubiegłych, dociera z pomocą do najbardziej potrzebujących mieszkańców. Ze względu na sytuację pandemiczną, także i w tym roku, zamiast tradycyjnego spotkania wigilijnego z mieszkańcami, pakiety świąteczne dotarły bezpośrednio do mieszkań potrzebujących Ursynowian.

300 osób wytypowanych do udziału w akcji przez Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymało potrawy świąteczne, a także nowe wydanie ,,Ursynowskiego Pomocnika” – publikacji kompleksowo opisującej możliwości uzyskania wsparcia w sytuacji kryzysowej, związanej z ubóstwem, niepełnosprawnością, przemocą czy uzależnieniem. Część świątecznych pakietów dostarczył burmistrz Ursynowa Robert Kempa oraz zastępca burmistrza Jakub Berent, odpowiadający za sprawy społeczne.

- Święta to czas szczególny. Zależy nam, żeby w tym okresie na Ursynowie nikt, bez względu na swoją sytuację osobistą, nie czuł się osamotniony. Liczymy, że tradycyjne wigilijne potrawy dostarczone do domu umilą najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej dzielnicy świąteczne dni – mówi wiceburmistrz Jakub Berent.

Akcja świąteczna to nie jedyna urzędowa inicjatywa przed nadchodzącymi świętami. W sposób szczególny władze Ursynowa podchodzą do najstarszych mieszkańców, a więc środowiska kombatanckiego. Kilkunastu kombatantów z Ursynowa, także w tym roku, otrzymało stroiki oraz drobne upominki przygotowane przez Dzielnicę, we współpracy z wolontariuszami z organizacji pozarządowych skupionych w Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego. Akcja „Wolontariusze świątecznie dla ursynowskich bohaterów” również na stałe wpisała się w kalendarz przedświątecznych aktywności na Ursynowie.