Wydarzenie

null

Nagrody Południa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
20.09.2021 17:00 - 20.09.2021 18:30
Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, Tyniecka 40
Plakat skrócona wersja
Autor: Południe

Uroczystość wręczenia Nagród Południa odbędzie się w poniedziałek, 20 września 2021 r., w godz. 17.00 - 18.30. „Południe” organizuje taką uroczystość już po raz dwudziesty pierwszy. W części artystycznej wystąpi Danuta Stankiewicz z piosenkami z repertuaru Ewy Demarczyk. Będzie to prapremiera najnowszej płyty „Groszki i róże”.

Wśród dotychczasowych laureatów znajdują się wybitni Polacy, m.in. ks. Jan Twardowski, Lesław Marian Bartelski, Andrzej „Ibis” Wróblewski, Wojciech Siemion, Jan Nowak-Jeziorański, Kazimierz Górski, Franciszek Maśluszczak, Tomasz Borecki, Stanisław Olszewski, Grażyna Barszczewska, Andrzej Wajda, Bohdan Tomaszewski, Irena Santor, Marek Durlik, Łukasz Andrzej Turski, Ewa Kuryłowicz, Zbigniew Dionizy Ścibor-Rylski, Jerzy Stępień, Ernest Bryll, Marek Gaszyński, Eugeniusz Tyrajski, Henryk Kuźniak. Ponadto osoby prywatne i stowarzyszenia, które wykazują ponadprzeciętną aktywność na rzecz innych w zakresie kultury, sportu, edukacji, pomocy społecznej i zdrowia.

Uroczystość wręczenia Nagród Południa z jednej strony jest publiczną formą podziękowania laureatom za ich aktywność lokalną, a z drugiej formą upowszechniania wartości niesionych przez tychże laureatów. Nagrody Południa od lat stanowią istotny element kulturotwórczy i integracyjny w dzielnicach Warszawy objętych oddziaływaniem „Południa”. Decyzję o przyznaniu nagród podejmuje Kapituła utworzona z dotychczasowych laureatów.

Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć na Facebooku:

www.facebook.com/Poludnie.Gazeta

www.facebook.com/BibliotekaMokotow

Wydarzenie wspierają burmistrzowie Ursynowa i Mokotowa.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.