Wydarzenie

null

Stacjonarne warsztaty szczepienia drzew i krzewów – Ogród Botaniczny PAN w Powsinie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
06.03.2021 11:00 - 06.03.2021 14:00
Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, Prawdziwka 2, Warszawa
dwie dłonie trzymające gałązkę drzewa

Ogród Botaniczny PAN w Powsinie zaprasza do udziału w stacjonarnym wykładzie i warsztatach, które poprowadzą wybitni specjaliści w dziedzinie szczepienia drzew i krzewów – panowie Ryszard Rawski i Konrad Woliński.

Harmonogram spotkania:

  • 45-min wykład
  • przerwa na poczęstunek w Botanica Cafe
  • 1,5-godz. warsztaty

Poza nauką szczepienia pod okiem ekspertów będzie można przygotować własne drzewka, które oczywiście będzie można zabrać ze sobą.

Drzewka, jakie będą do dyspozycji uczestników, to 12 znanych historycznych odmian: antonówka półtorafuntowa, ananas berżenicki, papierówka, kosztela, kronselska, malinowa oberlandzka (pop. malinówka), landsberska, grafsztynek inflancki, koksa pomarańczowa, reneta szara jesienna, jonatan, beforest.

Zachęcamy uczestników do przynoszenia swoich zrazów, by w czasie warsztatów wykorzystać je do uzyskania drzewek wg własnych preferencji.

Zapisy: k.wolinski@obpan.pl.
Kwota: 100 zł (płatna przelewem przed warsztatami).
Bilet wstępu do Ogrodu i ew. parking płatne oddzielnie. Osoby posiadające karnet wchodzą do Ogrodu na jego podstawie.

Po wysłaniu zgłoszenia otrzymają Państwo zwrotny e-mail z informacją o numerze rachunku, na który należy dokonać wpłaty. Dopiero wpłata będzie potwierdzeniem Państwa udziału.

Ze względu na pandemię liczba miejsc jest ograniczona do 20 osób. Wykład i warsztaty odbywać się będą w reżimie sanitarnym, tj. z zachowaniem odpowiedniego dystansu i w maseczkach.

Na warsztaty prosimy nie przyprowadzać dzieci, ponieważ używane będą noże!

Dodatkowe informacje: Konrad Woliński: k.wolinski@obpan.pl, 22 648 38 56 w. 218