null

Bajki na trawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Letni cykl „Bajki na trawie” rozpoczął się już w niedzielę, 3 lipca, w Parku Przy Bażantarni. W sumie w lipcu i sierpniu planowanych jest 9 spektakli dla najmłodszych. Będzie pięknie, kolorowo, ciekawie, inspirująco, śmiesznie, a nawet ekologicznie. Wstęp wolny.

- Bajki na trawie to idealny pomysł na niedzielne popołudnie. Mam nadzieję, że będą gromadziły tyle publiczności, co przed pandemią. Każda bajka to piękne widowisko, ale także wspaniała lekcja przyjaźni, empatii, współczucia, czy tolerancji. Bardzo zależy nam na tym, aby na Ursynowie każdy znalazł coś dla siebie – mówi zastępca burmistrza Ursynowa Klaudiusz Ostrowski.

 

Pierwszą bajką wystawioną na trawie przez Teatr Baza będzie „Słowik”. Bajka na podstawie baśni Andersena opowiada o historii, która wydarzyła się bardzo dawno temu w Chinach na dworze cesarza. Od dawna rybacy, którzy pracowali nieopodal grodu cesarskiego, mogli cieszyć się pięknym śpiewem słowika, który zamieszkiwał ogród. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, ze sam cesarz o pięknym ptaku, którego posiadał w ogrodzie, nie miał pojęcia. O tym fakcie dowiedział się dopiero z książki, napisanej przez samego cesarza Japonii. Początkowo odebrał to z pewnym niedowierzaniem, ale kazał sprawdzić to swojemu marszałkowi. Okazało się, że słowik naprawdę istnieje. Jednak niedługo potem został przegnany z carskiego ogrodu, gdyż cesarz otrzymał w darze mechanicznego ptaka. Od tej chwili ten mechaniczny słowik umilał życie władcy Chin. Gdy ten jednak ciężko zachorował, sztuczny ptak odmówił posłuszeństwa. Pomocny natomiast okazał się prawdziwy słowik.

Zapraszamy w niedzielę, 3 lipca, o godz. 13.00 do Parku Przy Bażantarni.

Kolejne spektakle:

  • 10 lipca, godz. 13.00 – „Baba Dżaga”, teren Olkówek
  • 17 lipca, godz. 13.00 – „Wyprawa na czystą planetę” (bajka ekologiczna), Park Przy Bażantarni
  • 24 lipca, godz. 13.00 – „Czarny łabędź”, teren Olkówek
  • 31 lipca, godz. 13.00 – „Czerwony kapturek”, Park Przy Bażantarni
  • 7 sierpnia, godz. 13.00 – „Szewc Kopytko i kaczor Kwak”, teren Olkówek
  • 14 sierpnia, godz. 13.oo – „Cmok.Smok”, Park Przy Bażantarni
  • 21 sierpnia, godz. 13.00 – „Prawdziwy przyjaciel”, teren Olkówek
  • 28 sierpnia, godz. 13.00 – „Czerwony Kapturek (à rebours!)”, Park Przy Bażantarni