Wydarzenie

null

Bajki na trawie w plenerze!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
11.07.2021 14:00 - 11.07.2021 15:30

Zapraszamy na cykl plenerowych spektakli (lipiec-sierpień) „Bajki na trawie”.

Aktorka tworząca figurę sznurkową za pomocą palców i ust na ciemnym tle

Teatrzyk Raz Dwa Trzyk – „Opowieści Sznurkowe”

  • Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 4 lipca, o godz. 14.00 w Parku przy Bażantarni (ul. Przy Bażantarni).

Czy znacie zabawę sznurkową zwaną „kocią kołyską”? Jeszcze kilkanaście lat temu była bardzo popularna. Zabawa w kocią kołyskę wymaga zręcznych palców. „Opowieści sznurkowe” są znane w wielu kulturach i stanowią jedną z odmian przekazu ustnego. Opowieści są współtworzone wraz z widzami, na spektaklu doskonale bawią się całe rodziny. Po spektaklu zapraszamy na warsztaty wyplatania figur ze sznurka.

Teatrzyk Raz-Dwa-Trzyk to nieformalna grupa artystyczna, której podstawową formą działalności są spektakle teatru lalek z muzyką na żywo. Forma oparta jest na założeniach teatru supełków Marii Kownackiej i wywodzi się z tradycji domowych teatrzyków oraz zabaw dziecięcych. Przedstawieniom towarzyszy muzyka w wykonaniu muzykantek związanych ze Stowarzyszeniem na Rzecz Kultury Tradycyjnej Dom Tańca. Dzieci poznają dźwięk tradycyjnych, dawnych instrumentów.

Aktorzy w bardzo kolorowych strojach pszczółki, jelonka i biedronki tańczą na scenie na tle bloku mieszkalnego i błękitnego nieba

Teatr Kultureska – „Bajeczna Fiesta”

  • Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 11 lipca o godz. 14.00, przy placu zabaw Olkówek, ul. Puszczyka

„Bajeczna Fiesta” to interaktywny spektakl plenerowy o tematyce ekologicznej pełen muzyki, tańca, zabaw i animacji dla najmłodszych. Na scenie wystąpi gwiazda rock’nd’jelona, najbardziej kolorowa ekokapela, światowej sławy zespół muzyczny The Jelonband – Jelonek Bronek (król ekotańca połamańca), Biedronka Ilonka (gitarzystka) i Pszczółka Julka (wokalistka)! Po spektaklu zapraszamy na animacje.

Teatr Kultureska prowadzi w całej Polsce edukację ekologiczną dzieci poprzez autorskie spektakle. Tematy ekologiczne w interesujący sposób wplecione są w fabułę. Ponadto w ramach spektakli organizowane są liczne zabawy i interakcje z dziećmi, dzięki którym mają one okazję poszerzyć swoją świadomość ekologiczną.

Wstęp wolny  - zalecane własne kocyki do siedzenia. 

plakat

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.