Wydarzenie

„Bestiariusz nowohucki” – spotkanie z Elżbietą Łapczyńską

08.02.2022 19:00 - 08.02.2022 20:00
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" w formie litery A, obróconej na bok. Z prawej strony zielony pionowy pasek.
Autor: UCK "Alternatywy"

Bohaterką debiutanckiej powieści Elżbiety Łapczyńskiej jest Nowa Huta. Wzorcowe miasto, które mamiło obietnicą radykalnego awansu społecznego, a stało się dzielnicą budzącą powszechną grozę.

Łapczyńska sięga do tych ponurych legend, opowieści o wszechobecnej przemocy i buduje z niej Bestiariusz nowohucki. Książkę, która przyniosła jej Nagrodę Conrada oraz liczne nominacje m.in., do Literackiej Nagrody Gdynia, Nike i Paszportu Polityki.

Wstęp wolny, obowiązują wejściówki dostępne online.

Na czarno-białym zdjęciu znajduje się kobieta w ujęciu do połowy uda. Kobieta stoi bokiem i ma głowę skierowaną do przodu, tak, że patrzy w obiektyw. Ma krótkie, białe włosy, grzywkę prosto ścięto, jasne oczy.

Sprawdź lokalizację na mapie