null

Bezdomny nie znaczy gorszy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na wystawę plenerową, która ma przybliżać warszawiakom sylwetki bezdomnych psów i kotów, będących pod opieką Schroniska „Na Paluchu”. Warszawskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt świętuje w tym roku 20-lecie swojej działalności. Wystawę będzie można oglądać w dniach 5 – 19 sierpnia, w Parku im. Jana Pawła II.

Tylko w 2020 roku do Schroniska trafiło 2293 psów i 1519 kotów. Pomimo tego stan zwierząt w schronisku regularnie się zmniejsza, obecnie na co dzień przebywa tam niespełna 400 psów i około 50 kotów. Rok 2020 przyniósł aż 1694 psich i 1245 kocich adopcji, zaś 670 psów i 157 kotów zostało odebranych przez swoich właścicieli.
Urząd Dzielnicy Ursynów zachęca do adopcji nie tylko przy okazji wystawy „Bezdomny nie znaczy gorszy”, ale także promując ją razem z urzędową maskotką Pucka Ursynowskiego, współpracując ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie oraz organizując coroczną akcję „Alert dla zwierząt”.

O wystawie
Wystawa „Bezdomny nie znaczy gorszy” jest uhonorowaniem wszystkich zwierząt, które zawiedli ludzie, ale którym inni ludzie dali nadzieję. Bezdomne psy i koty nie biorą się znikąd. Trafiają do schroniska nie ze swojej winy. Nie są gorsze od naszych domowych pupili – czują tak samo, kochają tak samo, a my jesteśmy zobowiązani, by robić wszystko, żeby ich tułaczka i bezdomność były tylko epizodem w ich życiu. Za pośrednictwem tej wystawy organizatorzy chcą zwrócić uwagę  na sytuacje zwierząt towarzyszących, które z różnych przyczyn pozbawione zostały opieki człowieka.

Rudy Kotek leży na białej poduszce
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Duży czarny pies przytulony do swojej pani
Brązowy pies wącha czerwone kwiaty
Czarny piesek z obrożą na szyi stoi na dwóch łapach opierając się o ogrodzenie