Wydarzenie

null

Bezmiar. Reż. Emanuele Crialese

Drukuj otwiera się w nowej karcie
26.09.2023 19:00 - 26.09.2023 20:30
UCK Alternatywy, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Wyjątkowo osobista filmowa podróż w głąb siebie z olśniewającą rolą Penélope Cruz. Akcja rozgrywa się w latach 70. XX wieku w Rzymie. Rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do nowego mieszkania z widokiem na zachwycającą panoramę miasta.

Pozornie sielankowe życie Clary i jej męża podszyte jest powszednimi smutkami, poczuciem wyobcowania i samotności. Nie brakuje im pieniędzy, ale nie są już w sobie zakochani i nie potrafią się rozstać. Pełna młodzieńczej energii i figlarności Clara nie pasuje do świata sztywnych dorosłych, nudzi się w ich towarzystwie, a w czasie rodzinnych uroczystości woli spędzać czas z dziećmi pod stołem. Najstarsza córka dostrzega opresyjność ojca, jego liczne zdrady oraz samotność, jaka ogarnia jej matkę. Dzieciom brakuje uwagi ojca, Clarze miłości i zrozumienia męża. Napięcie w relacjach rodzinnych sięga zenitu i prowadzi do momentu krytycznego.

Bilety (15 zł) dostępne w recepcji “Alternatyw i online.

Grafika do informacji. Szczegóły w treści