null

„Bezpieczny Pasaż Ursynowski”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: UD Ursynów

​​​​​​​26 października miała miejsce kolejna wizja lokalna punktów prowadzących sprzedaż alkoholu, tym razem w obszarze wyznaczonym przez ulice: al. KEN, Jana Ciszewskiego oraz Pasaż Ursynowski.

Urząd reaguje w ten sposób na zgłoszenia mieszkańców tej okolicy, a jednocześnie wspiera prowadzących sprzedaż alkoholu przedsiębiorców, którzy otrzymali  wsparcie informacyjne oraz możliwość rozmowy z funkcjonariuszami  Straży Miejskiej i pracownikami Wydziału Działalności Gospodarczej i Zezwoleń dla Dzielnicy Ursynów. 

- To bezpośrednia kontynuacja akcji, którą przeprowadziliśmy 24 lutego br. w Pasażu Natolińskim. Wspieramy przedsiębiorców działających zgodnie z prawem, jednocześnie reagując na informacje płynące od osób z najbliższej okolicy. Chcemy aby okolice punktów prowadzących sprzedaż alkoholu były bezpieczne – mówi Zastępca Burmistrza Ursynowa Bartosz Dominiak.

Wizja lokalna to wsparcie przedsiębiorców

Rozmowy w punktach prowadzących sprzedaż alkoholu wynikają z troski zarówno o mieszkańców, jak i sprzedawców. Przypominamy o obowiązujących przepisach, aby nie sprzedawać osobom nietrzeźwym alkoholu. Dialog ze sprzedawcami ma dać im także poczucie bezpieczeństwa w sytuacji  nieprzyjemnych zachowań ze strony osób, którym odmówiono sprzedaży alkoholu.  Policja i Straż Miejska deklarują pomoc i wsparcie dla osób zatrudnionych w punktach prowadzących sprzedaż alkoholu.  Intensywność tego typu działań urzędu jest dostosowana do zgłoszeń ze strony mieszkańców.

 

Zobacz galerię (2 zdjęć)