null

Bezpłatne zajęcia dla seniorów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na pierwszym planie kobieta i mężczyzna siedzą przy biurku porzed laptopem, mężczyzna rozmawia przez telefon, kobieta trzyma podkładkę w ręku

Fundacja NIKA rozpoczyna indywidualne, bezpłatne zajęcia z Doradcą Cyfrowym, w których mogą wziąć udział mieszkańcy Ursynowa w wieku 60+.

Obowiązują zapisy pod nr telefonu 720 997 026 (zapisy w poniedziałki i czwartki w godz.: 17.00 - 20.00) lub mailowo: fundacja@nika.org.pl. Zajęcia odbywać się będą w Klubie Przy Lasku przy ul. Lasek Brzozowy 2. 

Fundacja będzie realizować już drugą edycję projektu, który polega na prowadzeniu Punktów Cyfrowego Wsparcia Seniora finansowanego ze środków m.st. Warszawy. Punkty te są miejscami dla osób w wieku 60+, które mogą bezpłatnie skorzystać z indywidualnych spotkań z doradcą cyfrowym. Wyjaśni on wszelkie wątpliwości dotyczące obsługi smartfonów, laptopów, tabletów. Zajęcia są adresowane zarówno do seniorów początkujących w obszarze technologii cyfrowych jak i tych bardziej zaawansowanych.

Spotkania indywidualne zmniejszają poczucie wstydu u seniora, a doradca koncentruje się na konkretnych problemach danej osoby, a nie na realizacji jakiegoś mitycznego programu jak to ma miejsce w przypadku kursów.  Inicjatywa jest niezmiernie ważna, gdyż ma wpływ na minimalizację wykluczenia cyfrowego seniorów, które jest zjawiskiem wciąż powszechnym.