null

Bieg SGGW

Drukuj otwiera się w nowej karcie
15.05.2022 10:00 - 15.05.2022 14:30
SGGW, ul. Nowoursynowska 166, 02-787 Warszawa
Plakat do wydarzenia
Autor: SGGW

Nadszedł czas by zebrać owoce pracy na treningach i powalczyć o upragnione medale. Kolejna edycja Biegu SGGW w Warszawie odbędzie się już 15 maja.

Choć od poprzedniej edycji Biegu SGGW minęło niecałe pół roku, to czas spotkać się ponownie.
Tak jak na wiosnę wracają ptaki do kraju, tak na tradycyjny wiosenny termin wrócił bieg rozgrywany na warszawskim Ursynowie. Teren „starego kampusu” jest idealnym miejscem, żeby przenieść się
na łono na natury oraz wyłonić zwycięzców rywalizacji. Uczestnicy będą mieli szansę sprawdzić się
na przełajowej trasie liczącej ok. 5 km. W programie znajdą się też biegi dla dzieci na dystansach
od 200 m do 1 km w zależności od rocznika.

– Cieszymy się, że nasz bieg wraca na swój termin, bo jesienna data była nieco związana
z ograniczeniami i brakiem możliwości organizowania zawodów. Wierzymy, że frekwencja i pogoda dopiszą, a uczestnicy liczne stawią się starcie. Nasz bieg jest dobrą odskocznią od walki od rekordów podczas biegów ulicznych i możliwością sprawdzenia się. Biegi przełajowe mają swój unikalny charakter i jeśli ktoś nie próbował to jest do tego okazja – powiedział Artur Słomka, organizator imprezy.

Ubiegłoroczny Bieg SGGW na głównym dystansie w zeszłym roku ukończyło 171 osób. Obsada była bardzo mocna, a zwycięzcami zostali maratończyk Dariusz Nożyński z czasem 17:27 i studentka SGGW – Aleksandra Płocińska z wynikiem 18:45. Nie tak dawno biegaczka brała udział też w Akademickich Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Portugalii.

– Niestety w tej edycji mnie zabraknie ze względu na starty na bieżni. Samą imprezę wspominam jednak bardzo pozytywnie, bo trasa była super przygotowana, a bieg potraktowałam jako sprawdzenie formy przed mistrzostwami Polski. Wyszło bardzo dobrze, bo zajęłam 3. miejsce open. Biegi przełajowe
są na pewno mniej popularne od biegów ulicznych. Jednak wydaje mi się, że z biegiem lat jest coraz więcej wydarzeń popularyzujących przełaje – mówiła Aleksandra Płocińska.

Zapisy trwają do 11 maja lub do wyczerpania miejsc. Limit uczestników w biegu głównym wynosi
400 osób, a w biegach dzieci 150. Wpisowe wynosi 30 zł za bieg główny i 20 zł za biegi towarzyszące.
Na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe medale.

Organizatorzy przewidzieli również klasyfikacje dla najlepszych mieszkańców Ursynowa oraz dla Najlepszych studentów, pracowników i absolwentów SGGW.

Start biegu głównego nastąpi 15 maja o godzinie 13:30. Wcześniej rozegrane zostaną biegi dla dzieci. Biuro zawodów czynne będzie od godzinny 10 i znajdować będzie się na terenie starego kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przy ul. Nowoursynowskiej 166.

Organizatorem wydarzenia jest AZS SGGW i AZS Warszawa. Partnerami wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Ursynów, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Projekt współfinansowany jest przez m.st. Warszawa. Autor: Robert Zakrzewski

Strona zawodów.

Plakat do wydarzenia

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.