null

Bieg SGGW już 6 maja

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na pierwszym planie grupa biegaczy, biegnących po trawie
Marcin Klimczak | Autor: Marcin Klimczak

Długi weekend majowy nie oznacza wcale przerwy od biegania. W sobotę, 6 maja odbędzie się kolejna edycja przełajowego Biegu SGGW. Najważniejsze żeby dobrze się bawić i nie zaliczyć gleby. Zgłoszenia już wystartowały.

Przeważnie biegi przełajowe kojarzone są z jesienną pluchą i kapryśną aurą. Im większy trud na trasie tym większa satysfakcja. Podczas Biegu SGGW uczestnicy mogą poczuć czym są biegi przełajowe w nieco bardziej komfortowych warunkach, choć nie oznacza to, że w sterylnych. Nie brakuje labiryntu zakrętów, podbiegów i naturalnych utrudnień.

Wydarzenie tradycyjnie odbywać będzie wśród pięknych zielonych terenów Starego Kampusu SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 166. Znaczna część trasy prowadzić będzie po trawie, za co z podziękują biegaczom nogi.

Na uczestników biegu głównego czekać będzie ok. 5 km trasa, składająca się z rund. Start i meta znajdować będą się na dużej polanie. W programie znajdą się też biegi dla dzieci na dystansach od 200 m do ok. 1 km w zależności od rocznika. Opłata startowa wynosi 20 zł w biegach dzieci i 50 zł w biegu głównym. Zapisy internetowe trwają do 3 maja.

Rok temu w wydarzeniu wzięło udział łącznie 237 osób. Na uczestników czekać będzie tematyczny medal, a w pakietach startowych znajdzie się sportowy gadżet. Oprócz klasyfikacji open kobiet i mężczyzn wyłonieni będą też najszybsi mieszkańcy Ursynowa oraz prowadzona będzie klasyfikacja SGGW dla studentów, pracowników i absolwentów uczelni.

Wydarzenie odbędzie się 6 maja. Początek biegu głównego o godzinie 13.30. Od godziny 12.00 rozgrywane będą biegi dzieci. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 10.00.

Bieg SGGW jest współfinansowany przez dzielnicę Ursynów.

Wszystkie szczegóły na stronie biegu:
http://azs.sggw.pl/biegsggw/

fot. Marcin Klimczak