null

Bieg Ursynowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie

bieg ursynowa

Bieg Ursynowa organizowany jest od 2007 roku. W pierwszej edycji wystartowało 280 osób. W kolejnych latach zawody urosły do rangi jednego z większych i chwalonych przez zawodników biegów na średnich dystansach w stolicy. Jest to największy bieg zorganizowany na Ursynowie i siódmy pod względem liczby uczestników w Warszawie.  Od 2012 roku jest też oficjalnymi Otwartymi Mistrzostwami Polski w biegu ulicznym na 5 km pod auspicjami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W 2013 roku do mety dobiegło ponad 1600 osób, a w roku 2014 padł rekord frekwencji - 1828 osób.

Trasa Biegu Ursynowa pozostaje cały czas niezmieniona w stosunku do ubiegłych lat. Start i meta są zlokalizowane przy Ratuszu Dzielnicy Ursynów, a uczestnicy biegną Al. KEN, ulicami: Herbsta, Romera i Surowieckiego oraz ponownie Al. KEN. Płaska i prosta trasa z niewielką ilością zakrętów czyni Bieg Ursynowa jednym z najszybszych na tym dystansie w Polsce i sprzyja biciu rekordów osobistych zarówno przez zawodowców, jak i amatorów. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Rekord trasy Biegu Ursynowa należy do Łukasza Parszczyńskiego (13:51) oraz Iwony Lewandowskiej (15:54), którzy zostali zwycięzcami VIII Biegu Ursynowa – RUCH po zdrowie (2014), a zarazem mistrzami Polski w biegu ulicznym na 5 km. Poprzedni rekord należał do Henryka Szosta, naszego najlepszego maratończyka i uczestnika igrzysk olimpijskich w Londynie, który w 2012 r. osiągnął wynik 13:59. W zawodach brali udział również inni wybitni biegacze, m.in.: Dominika Nowakowska (wygrała w 2012 i 2013), Arkadiusz Gardzielewski (2013), Yared Shegumo (zwycięzca Maratonu Warszawskiego w 2013 roku), Michał KaczmarekDorota GrucaAleksandra Jakubczak.

Warszawski Bieg Południowy
II Bieg Ursynowa
III Bieg Ursynowa
IV Bieg Ursynowa
V Bieg Ursynowa
VI Bieg Ursynowa
VII Bieg Ursynowa
VIII Bieg Ursynowa
IX Bieg Ursynowa
X Bieg Ursynowa
XI Bieg Ursynowa
XII Bieg Ursynowa
XIII Bieg Ursynowa