Bieg Ursynowa odbędzie się 18 września

Na pierwszym planie trzech uśmiechniętych uczestników Biegu Ursynowa są w okularach przeciwsłonecznych, za nimi tłum biegaczy, piękna słoneczna pogoda
Bieg Ursynowa

Powraca najważniejsza impreza biegowa na Ursynowie pod hasłem „Yes, I KEN”. Rywalizacja odbędzie się na świetnie nadającej się do bicia rekordów życiowych pięciokilometrowej trasie, która wiedzie główną arterią dzielnicy, czyli aleją Komisji Edukacji Narodowej.

Zapisy ruszyły 13 lipca, o godz. 10.00, na stronie www.biegursynowa.waw.pl

Start Biegu Ursynowa zaplanowano na niedzielę, 18 września, o godz. 10.00. Trasa rozpoczyna się i kończy przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Limit uczestników to 2 tysiące.

- Myślę, że wielu biegaczy z utęsknieniem czekało na powrót Biegu Ursynowa, więc zarezerwują sobie  czas w niedzielę, 18 września, aby wziąć w nim udział. Liczę na to, że frekwencja dopisze i wszyscy spotkamy się na starcie, trasie i mecie. Udział w naszej szybkiej „piątce” to może być też szansa na dobre „przetarcie” przed 44. Maratonem Warszawskim, który odbędzie się tydzień później - do udziału w biegu zaprasza zastępca burmistrza Ursynowa Piotr Zalewski. - Bieg Ursynowa to nie tylko świetna okazja do walki o rekordy życiowe, ale i możliwość aktywnego spędzenia czasu w świetnej atmosferze. O tym właśnie mówi hasło biegu „Yes, I KEN”, nawiązujące do nazwy alei, którą prowadzi trasa – dodaje.

Mała liczba zakrętów umożliwia zawodnikom ustanawianie nowych rekordów życiowych, a osobom dopiero rozpoczynającym przygodę z bieganiem daje doskonałą okazję do sprawdzenia swoich możliwości.

Opłata za udział wynosi 55 zł, natomiast osoby powyżej 65. roku życia są zwolnione z opłaty. Uczestnicy, którzy zameldują się na mecie otrzymają medal, wodę i koszulkę  biegową. W biegu mogą brać udział osoby, które ukończyły 12 lat.

Wcześniej bieg planowany był na 11 września, jednak data została zmieniona, aby nie kolidowała z terminem Onkobiegu - innej wyjątkowej imprezy biegowej, która odbędzie się również na Ursynowie.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Realizacją zajmuje się  Fundacja Run Vegan.