null

Bieg Ursynowa odbędzie się 4 czerwca

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ma pierwszym planie brama startowa pneumatyczna w kolorze niebieskim przed nią soi kilkudziesięciąt osbó mżżczyzni i kobiety ubrani w koszulki i spodenki do biegania, niektórzy w czapkach na głowie
Autor: UD Ursynów

„Yes, I KEN” – to będzie już 15. Bieg Ursynowa! W 2023 roku powraca do swojego tradycyjnego czerwcowego terminu. W niedzielę, 4 czerwca, biegacze przemkną szybką, doskonałą do bicia rekordów życiowych 5-kilometrową trasą, wiodącą główną arterią dzielnicy, czyli aleją Komisji Edukacji Narodowej. Start o godz. 10.00. Obowiązują zapisy.

- Spotykamy się ponownie w czerwcu, mam nadzieję, że w jak najliczniejszym gronie entuzjastów biegania. Nasza ursynowska „szybka piątka” daje doskonałą okazję zarówno do rozpoczęcia przygody z bieganiem, jak i sprawdzania własnych możliwości oraz bicia rekordów życiowych. To także po prostu możliwość spotkania się w radosnym, naładowanym pozytywną energią towarzystwie. Do zobaczenia na starcie i mecie! – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Trasa tradycyjnie rozpoczynać i kończyć się będzie przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Jest prosta, szybka i ma małą liczbę zakrętów. W biegu mogą brać osoby, które ukończyły 12 lat.

Opłata za udział w biegu jest taka sama jak w poprzedniej edycji i wynosi 55 zł. Uczestnicy poniżej 18. i powyżej 65. roku życia zapłacą 30 zł. Zawodnicy i zawodniczki w wieku 75 lat i starsi zwolnieni są z opłat. Podobnie jak rok temu, przy okazji zapisów, będzie można także wpłacić dobrowolną darowiznę na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.

W ramach pakietu startowego uczestnicy otrzymają medal, wodę i koszulkę  biegową.

Zapisy do udziału w biegu rozpoczynają się w poniedziałek, 13 marca, o godz. 15.15 na stronie https://biegursynowa.waw.pl/.