null

Bieg Ursynowa – zmiany w ruchu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
ulica aleja ken kilkadziesiąt biegnących biegaczy w koło zieleń i bloki, piękna słoneczna pogoda
Bieg Ursynowa – zmiany w ruchu

Kolejna edycja Biegu Ursynowa pod hasłem „Yes, I KEN” odbędzie się już w niedzielę, 18 września. Zawodnicy rywalizować będą na trasie wytyczonej na zamkniętej na ten czas alei Komisji Edukacji Narodowej. Zostaną wyznaczone objazdy, którymi kursować będą także autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Start zmagań o godz. 10.00.

Biegacze będą mieli do pokonania pięciokilometrową trasę aleją KEN w pętli od ul. Płaskowickiej do skrzyżowania z ul. Surowieckiego i Bartóka, ze startem i metą zlokalizowanymi na wysokości Urzędu Dzielnicy Ursynów. Zawodnicy na pokonanie dystansu będą mieli maksymalnie 45 minut.

Ponieważ zawody zorganizowane zostaną na najważniejszej arterii Ursynowa – alei Komisji Edukacji Narodowej – przygotowania do nich rozpoczną się już dwie godziny wcześniej. O godz. 8.00 zamknięty zostanie pierwszy fragment ulicy. Będzie to zachodnia nitka (po stronie Urzędu Dzielnicy Ursynów) na odcinku od Gandhi do Płaskowickiej (bez ronda Krahelskiej).

Całkowite zamknięcie obu jezdni al. KEN na odcinku od ronda Krahelskiej (bez tego skrzyżowania) do ul. Bartóka (ze skrzyżowaniem) nastąpi o godz. 9.30. Około 11.00 powinno nastąpić wznowienie ruchu na tej arterii, z wyjątkiem jezdni przy urzędzie (zachodniej) pomiędzy Gandhi a Płaskowickiej. Tu ruch zostanie przywrócony ok. 11.30.

Rondo Krahelskiej pozostanie przez cały czas trwania imprezy otwarte.

W związku z „14. Biegiem Ursynowa” objazdami kursować będą autobusy linii 136, 148, 179, 185, 193, 209, 239, 263, 503, 715 i 737.

Szczegółowe informacja na temat zmian w organizacji ruchu oraz komunikacji miejskiej w związku z biegiem można znaleźć na stronie Infoulice Warszawa.

mapka biegu