Wydarzenie

null

„Binti” w „Alternatywach”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
26.09.2021 12:00 - 26.09.2021 13:30
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Indiry Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Dotykające najbardziej palących problemów współczesności filmy nagrodzone na festiwalu w Berlinie, mądre kino młodzieżowe z najwyższej półki, a może pełna empatii próba spojrzenia na rzeczywistość z punktu widzenia… świni? Zapraszamy do Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” na pokazy filmowe, które odbędą się w ostatniej dekadzie września.

Binti, nastoletnia imigrantka nielegalnie mieszkająca w Belgii, nie pamięta Konga, z którego pochodzi. Dziewczynka marzy o karierze vlogerki, bo chce „istnieć, a nie tylko żyć”. Gdy poznaje Eliasa, dostrzega dla siebie i swego ojca szansę na uzyskanie obywatelstwa. Czy prawo zawsze stoi po stronie człowieka? Czy można pomóc każdemu? Jak wykorzystać Internet w dobrym celu? „Binti” skłania do refleksji nad problemami etycznymi naszej współczesności: migracją, kryzysem ekologicznym, rozstaniami rodziców. To, co dorosłym wydaje się kontrowersyjne i skomplikowane, z perspektywy dziecka sprowadza się do prostych, ciepłych haseł: miłość, przyjaźń, współczucie, szacunek. Głos dziecka okazuje się głosem serca.

Zwiastun: https://bit.ly/2X3W74R

Bilety: https://bit.ly/3BW9hQ4

Na pierwszym planie zdjęcia znajduje się młoda, ciemnoskóra dziewczyna w kręconych włosach związanych w kitkę, która robi sobie selfie. Dziewczyna jest uśmiechnięta.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.