Wydarzenie

null

„Binti” w „Alternatywach”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
17.10.2021 12:00 - 17.10.2021 13:30
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Binti, nastoletnia imigrantka nielegalnie mieszkająca w Belgii, nie pamięta Konga, z którego pochodzi. Dziewczynka marzy o karierze vlogerki, bo chce „istnieć, a nie tylko żyć”. Gdy poznaje Eliasa, młodego obrońcę praw zwierząt, dostrzega dla siebie i swego ojca szansę na uzyskanie obywatelstwa.

Czy prawo zawsze stoi po stronie człowieka? Czy można pomóc każdemu? Jak wykorzystać Internet w dobrym celu? Te i inne ważne pytania stawiają sobie uczniowie, oglądając film „Binti”, który prowokuje do podjęcia refleksji nad problemami etycznymi naszej współczesności: migracją, kryzysem ekologicznym, rozstaniami rodziców. To, co dorosłym wydaje się kontrowersyjne i skomplikowane, z perspektywy dziecka sprowadza się do prostych, ciepłych haseł: miłość, przyjaźń, współczucie, szacunek. W świecie nastoletniej Binti niedorośli bohaterowie są mniej zagubieni od swoich rodziców, a bardziej niż oni sprawczy, zdeterminowani i świadomi. Głos dziecka okazuje się głosem serca.

Bilety w cenie 10/15 dostępne na biletyna

Na pierwszym planie zdjęcia znajduje się młoda, ciemnoskóra dziewczyna w kręconych włosach związanych w kitkę, która robi sobie selfie. Dziewczyna jest uśmiechnięta.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.