Wydarzenie

null

Budowa parku linearnego nad POW. Spotkanie z mieszkańcami

Drukuj otwiera się w nowej karcie
13.03.2023 18:00 - 13.03.2023 20:00
Urząd Dzielnicy Ursynów sala 136, al. KEN 61, 02-777 Warszawa
Plakat do wydarzenia
Autor: Zarząd Zieleni Warszawy

Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym na temat budowy parku linearnego nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 13 marca, o godz. 18.00 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (sala nr 136).

Na spotkaniu zostaną przedstawione opracowane projekty i omówione kolejne etapy realizacji inwestycji. Szczegóły projektów przedstawią eksperci Zarządu Zieleni m.st. Warszawy oraz projektanci. W spotkaniu wezmą udział również przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Ursynów.

Nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy na długości niemal 2 km powstanie park linearny o powierzchni około 10 ha. A w nim mnóstwo roślinności:

  • około 1000 drzew,
  • ponad 100 tys. krzewów,
  • pnącza, byliny i trawy ozdobne.

W parku pojawi się nowy układ chodników i ścieżek spacerowych – głównym elementem będzie biegnąca przez całą długość parku promenada. Mieszkańcy skorzystają też m.in. ze strefy rekreacyjnej i drewnianego tarasu, który zaplanowano nad ogrodem deszczowym.

Cała inwestycja obejmuje teren wzdłuż ul. Płaskowickiej, na odcinku od ul. Pileckiego do ul. Nowoursynowskiej. Podzielono go na sześć odcinków. Jeszcze w tym kwartale przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na roboty budowlane. Pierwsze prace miałyby rozpocząć się w tym roku.

Więcej o parku linearnym na Ursynowie.