Budżet Obywatelski Mazowsza – zagłosuj na ursynowskie projekty

Plakat dotyczący budżetu obywatelskiego Mazowsza trzymają trzy osoby stojące na niebieskim tle. Od lewej Burmistrz Ursynowa Robert Kempa, radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Katarzyna Bornowska oraz mężczyzna w masce.
Autor: Urząd Marszałkowski

Budżet Obywatelski Mazowsza to wydzielona część budżetu Województwa Mazowieckiego, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy. W tym roku do dyspozycji jest 25 mln złotych. Głosowanie, w którym także ursynowianie mogą oddać głos na projekty dla naszej dzielnicy trwa do 10 października.

- Mieszkańcy mogą oddawać swoje głosy jeszcze przez 19 dni. Tak jak w przypadku warszawskiego budżetu obywatelskiego tak i mazowieckiego uważam, że warto, a nawet trzeba,  głosować na projekty, które zmieniają nasze najbliższe otoczenie. Wierzę że dzięki mobilizacji ursynowian cześć z tych 25 mln zł może trafić na Ursynów  - mówi Burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

- Zachęcam ursynowian do aktywności i wspierania lokalnych projektów. Dziś odwiedzamy Arenę Ursynów, ponieważ jeden z projektów z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza dotyczy właśnie aktywności w tym największym ursynowskim obiekcie sportowym. Jestem przekonana, że to wartościowa propozycja, na którą warto oddać głos - informuje Katarzyna Bornowska, radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Budżet Obywatelski Mazowsza

W procesie budżetu obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec Województwa Mazowieckiego. To możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu województwa. Jest to również realna szansa na realizację dobrych pomysłów oraz zmianę wizerunku najbliższego otoczenia. Głosowanie to  wkład w rozwój województwa. Więcej informacji na www.bom.mazovia.pl