Wydarzenie

null

„Burza i zwierciadło” Opowieść w opowieści

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.01.2023 18:00 - 24.01.2023 19:00
Ursynoteka, Czytelnia Naukowa nr XIV, Lachmana 5, 02-777 Warszawa

24 stycznia br. o godzinie 18.00 Ursynoteka zaprasza do Czytelni Naukowej XIV przy ul. Lachmana 5 na spotkania autorskie z prof. Krzysztofem Mrowcewiczem, pisarzem, historykiem literatury, wykładowcą, a przede wszystkim znawcą polskiego baroku. Wstęp wolny.

Porozmawiamy o najnowszej jego książce „Burza i zwierciadło” Jest rok 1611, angielski dwór królewski i Daniel Naborowski – wędrowny medyk i polski poeta. Tylko on jeden może wypełnić misję, od której zależy przyszłość polskiej korony. Jeśli jednak obawiacie się, że to będzie nudne spotkanie o sprawach i zależnościach ówczesnej polityki, o rozmaitych strategiach oraz intrygach dworskich to się grubo mylicie! Spotkanie poprowadzi Jakub Czarnik.

O autorze: 

Krzysztof Mrowcewicz – profesor w Instytucie Badań Literackich PAN i warszawskiej Akademii Teatralnej, gdzie uczy literatury od Homera do Houellebecqa. Autor wielu książek i artykułów, poświęconych przede wszystkim epokom dawnym. Nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia za książkę „Małe folio (2012). Laureat nagrody „Literatury na Świecie” im. Andrzeja Siemka (2012). Miłośnik dziwnej manierystycznej poezji i nie mniej dziwnej prozy XX wieku (ze szczególnym uwzględnieniem szaleństw postmodernizmu). Wielbiciel Sępa-Szarzyńskiego, Johna Donne’a, Naborowskiego i Gombrowicza. Namiętny czytelnik Prousta, Rilkego, Borgesa, Calvino, Queneau i Pereca. Czytelnik literatury. Historyk literatury. 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.