null

Było lodowisko, ma być rolkowisko

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na pierwszym planie widać nogi na których są wiązane rolki - wrotki
Autor: UD Ursynów

​​​​​​​Na Zielonym Ursynowie ma powstać pierwsze w naszej dzielnicy rolkowisko! Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów szuka wykonawcy na wynajem, montaż, obsługę i demontaż zadaszonego rolkowiska. Przetarg został właśnie ogłoszony. Ma ono powstać na terenie przylegającym do DOK-u, na którym wcześniej znajdowało się sezonowe lodowisko.

Ta wyjątkowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach ma zostać uruchomiona na początku wakacji i działać przez 3 miesiące. Rolkowisko dostępne ma być bezpłatnie 7 dni w tygodniu, w godzinach 10.00 - 21.00.

- Cieszę się, że możemy realizować nowatorskie pomysły. Wiemy, że na Ursynowie takiego miejsca brakowało. Liczę na to, że będzie cieszyło się popularnością, tak jak lodowisko. Będzie to idealne miejsce zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących. Świetne dla dzieci i dorosłych, czyli jednym słowem dla każdego – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.  

Do dyspozycji użytkowników ma być około 600 m2 modułowej nawierzchni ze specjalnych płytek polipropylenowych, ułożonych jak puzzle na podestach. Rolkowisko będzie otoczone bandami ochronnymi i zadaszone wiatą namiotową o wymiarach 40 na 25 metrów. Operator obiektu może zdecydować się także na zapewnienie wypożyczalni rolek, wrotek i kasków.

Stworzenie w tym miejscu rolkowiska to realizacja pomysłu radnej Olgi Górnej, która w marcu złożyła w tej sprawie interpelację. 

Oferty można składać do 29 maja, do godz. 10.00. Wszystkie niezbędne informacje dostępne na stronie.