Wydarzenie

Chłopki. Opowieść o naszych babkach. Spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak. Nowy termin

31.01.2024 19:00 - 31.01.2024 20:00
UCK Alternatywy, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Autorka Służących do wszystkiego wraca do tematu wiejskich kobiet, ale tym razem to opowieść zza drugiej strony drzwi chłopskiej chałupy. Prowadzenie: Filip Kekusz. Wydarzenie współorganizuje Ursynoteka. Wstęp 5 zł.

Podczas gdy Maryśki i Kaśki wyruszają do miast, by usługiwać w pańskich domach, na wsiach zostają ich siostry i matki: harujące od świtu do nocy gospodynie, folwarczne wyrobnice, mamki, dziewki pracujące w bogatszych gospodarstwach. Marzące o własnym łóżku, butach, szkole i o zostaniu „panią”. Joanna Kuciel-Frydryszak daje wiejskim kobietom głos, by opowiedziały o swoim życiu: codziennym znoju, lękach i marzeniach.

Osoby, które kupiły bilet na termin 6 grudnia, mogą przyjść na wydarzenie 31 stycznia bez zmiany biletu.

Osobom, które nie mogą przyjść na spotkanie w nowym terminie, należy się zwrot. Jeżeli kupiłeś bilet przez system biletyna.pl, dokonaj zwrotu online i otrzymaj automatyczny zwrot pieniędzy. Jeżeli natomiast kupiłeś go na miejscu, zgłoś się do recepcji „Alternatyw".

Bilety.

Grafika do informacji. Szczegóły w treści