Wydarzenie

null

Circulus - spektakl Teatru Tańca TEST

Drukuj otwiera się w nowej karcie
28.04.2023 20:00 - 28.04.2023 21:30
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" w formie litery A, obróconej na bok. Z prawej strony zielony pionowy pasek.
Autor: UCK "Alternatywy"

Spektakl prezentowany w ramach MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TAŃCA. Punktem wyjścia przedstawienia Teatru Tańca TEST stało się KOŁO (łac. circulus) jako symbol, znak bez początku, końca czy środka. Wstęp wolny. Obowiązują bezpłatne wejściówki.

W tańcu, tak jak w życiu – koniec bywa czasem rozpoczęciem czegoś nowego, środek może się gwałtownie zatrzymać a początek stać się ostatecznym rozwiązaniem. Na poziomie przedstawienia „CIRCULUS” czas nie istnieje – przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są jednym, zaklętym w kole. A KOŁO jest idealne, wpasowuje się w płaszczyzny, ciało i przestrzeń, dążenie do tego ideału, droga, proces są tak samo ważne jak jego osiągnięcie.
KOŁO to kwintesencja sensu życia ze wszystkimi emocjami, przeżyciami i doświadczeniami. Ludzie wpadają czasem w BŁĘDNE KOŁO, przechodzą przez własne KOŁO ŻYCIA, oczekują KOŁA FORTUNY. Tancerki i tancerze dźwigają, turlają i kształtują swoje ciała jak KOŁA, które zmieniają się poprzez ich historie i emocje, którymi pragną się podzielić.

Doświadczenie magii wspólnego tańca, daje efekt wspólnotowości i zadowolenia, że jest się częścią całości oraz mocy kreowania rzeczywistości. Grupowy taniec wprawia w ruch niezbadaną siłę, która dąży do zamanifestowania emocji tancerek i tancerzy oraz podzielenia się tym ze światem. Taniec to fascynujące zjawisko, które nie musi wywołać dokładnie jednej reakcji u publiczności, takiej jakiej mogliby zakładać twórcy przedstawienia. Teatr Tańca TEST uczestniczy w procesie pobudzania i wydobywania z obszarów nieświadomych odczuć, myśli, stanów ducha, równolegle działając na siebie i widzów. To wzajemne oddziaływanie i pojawienie się różnych stanów psychicznych, w jednym czasie, w momencie podczas odczuwania tańca czy tańczenia, ma szczególne znaczenie, społeczny wydźwięk i tworzy artystyczną świadomość oraz indywidualną tożsamość.

Tańczą: Katarzyna Gajewska-Kulma, Karolina Kupczak, Joanna Lach, Sonia Sara Mirpuri, Julia Niedźwiecka, Maciej Oficjalski, Marta Rusiecka, Magdalena Sobieska, Kamila Wasilewska, Agnieszka Wereszczyńska, Łukasz Broniak.

scenariusz: Izabella Borkowska
choreografia: Izabella Borkowska i zespół
reżyseria: Darek Sikorski i Izabella Borkowska
scenografia: Darek Sikorski i Katarzyna Gajewska-Kulma
stylizacja/plakat: Aleksandra Olszewska.

Weź bezpłatną wejściówkę na stronie.

Grafika do informacji. Szczegóły w treści.

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.