null

Ćwicz ze „Zdrowoaktywnymi”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na pierwszym planie kilkanaście Pan ćwiczących na matach na świeżym powietrzu w tle widać dużo zielonych drzew, dobra pogoda

Zdrowo i aktywnie! We wtorek, 9 maja rozpoczynają się darmowe plenerowe treningi fitness na terenie Parku im. Romana Kozłowskiego (przy Kopie Cwila). Spotkania będą odbywały się 2 razy w tygodniu i potrwają do 28 września, bez przerwy wakacyjnej.

Zajęcia są realizacją zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok „Zdrowoaktywni - regularne i bezpłatne treningi plenerowe dla mieszkańców Ursynowa”. Treningi skierowane są zarówno do osób ćwiczących regularnie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć aktywność fizyczną.

- Cieszę się, że możemy zaoferować mieszkańcom kolejne atrakcyjne zajęcia ruchowe i to na świeżym powietrzu. Zostały tak zaplanowane, aby były dostępne dla osób w różnym wieku i o różnej sprawności. Wierzę, że udział w treningach będzie nie tylko świetną okazją do poprawy swojego samopoczucia, ale również do nawiązania nowych znajomości i integracji z innymi mieszkańcami  – mówi zastępca burmistrza Ursynowa Piotr Zalewski, zajmujący się m.in. sprawami sportu i rekreacji.

Mieszkańcy będą mogli skorzystać z dwóch rodzajów zajęć, które będą odbywały się we wtorki i czwartki, o godz. 18.00 i 19.00. Pierwsza godzina poświęcona będzie wzmocnieniu mięśni oraz poprawieniu wydolności organizmu. Ten trening będzie o wyższym stopniu intensywności. Podczas drugiej godziny instruktorka zadba o wzmocnienie mięśni tułowia oraz zdrowy kręgosłup uczestników. Zestawy ćwiczeń będą wykonywane w wolniejszym tempie, ze skupieniem na oddechu. Oba zajęcia zakończy sesja ćwiczeń rozciągających.

Treningi nie wymagają żadnego dodatkowego sprzętu - wystarczy własna mata do ćwiczeń i woda.
Zajęcia będą prowadzone przez doświadczoną kadrę trenerów. W zajęciach można wziąć udział bez konieczności wcześniejszego zapisu, nie ma też ograniczeń wiekowych.

Projekt finansowany jest ze środków Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Zdrowoaktywni - projekt Budżetu Obywatelskiego na Ursynowie.

Regulamin.