null

Czym się ogrzewasz? Zgłoś swoje źródło ciepła do CEEB! Termin mija 30 czerwca.

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grzejnik z termostatem

Właściciele i zarządcy budynków lub lokali mają obowiązek złożyć deklarację o używanym źródle ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Ostateczny termin na wykonanie tego obowiązku mija 30 czerwca 2022 r. Najłatwiej zrobić to elektronicznie.

Deklarację do CEEB musi złożyć właściciel lub zarządca budynku lub lokalu, w którym znajduje się źródło ciepła o mocy do 1 MW. W przypadku nowo powstałego obiektu deklarację należy dostarczyć w ciągu 14 dni od uruchomienia nowego źródła ogrzewania. Brak złożenia dokumentu grozi mandatem.

Złóż deklarację bez wychodzenia z domu

Deklarację można złożyć na dwa sposoby. Najłatwiej zrobić to bez wychodzenia z domu – za pomocą formularza online na stronie https://zone.gunb.gov.pl/. Do złożenia deklaracji przez Internet konieczne jest użycie Profilu Zaufanego lub dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Deklarację można złożyć również w formie papierowej – należy ją wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście we właściwym urzędzie dzielnicy. Wzór deklaracji do wypełnienia można pobrać ze strony.

Więcej informacji

Wszelkie informacje na temat CEEB są publikowane na stronie.

Pytania na temat CEEB należy kierować do przedstawicieli GINB na adres: info-ceeb@gunb.gov.pl