Wydarzenie

null

Dagadana – Nuty dla wolności

Drukuj otwiera się w nowej karcie
25.08.2023 19:00 - 25.08.2023 20:30
DOK Ursynów, Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa
na pierwszym planie widać barwy ukraińskie niebieskożółte w kształcie serca na białym tle

W piątek, 25 sierpnia, o godz. 19.00 zapraszamy z kolei na koncert „Nuty do wolności” polsko – ukraińskiego zespołu Dagadana. Koncert odbędzie się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów (ul. Kajakowa 12b). Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc. Będzie można to zrobić od 10 sierpnia, w DOK Ursynów lub pod nr tel.: 22 125 56 02.

Dagadana już od ponad 15 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. W swojej twórczości sięga po mądrości przodków zamknięte w opowieściach słyszanych w pieśniach obrzędowych. Oprócz jazzowego instrumentarium, na scenie pojawiają się również syntezatory, którym bliżej do muzyki elektronicznej. Najważniejszym elementem brzmienia są jednak wokale, które zarówno pokazują piękno ludowego białego głosu, jak i wędrują w stronę improwizacji czy przetwarzania przez samplery i kontrolery dj-skie. Zespół w 2008 roku założyły Daga (Polka) i Dana (Ukrainka).

Zapraszamy Państwa na do sali koncertowej DOK Ursynów na koncert zatytułowany „Nuty dla wolności”, który wpisuje się w obchody Dnia Wolności Ukrainy.

Czas trwania 60 min. Sala widowiskowa, parter.

W ramach ustawy o dostępności, osoby ze szczególnymi potrzebami chcące wziąć udział w wydarzeniu proszone są o kontakt pod nr. tel. 22 1255602 do 21.08.2023 r.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Plakat do wydarzenia.