null

Dary od mieszkańców przekazane

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Czarny pies z jasnymi łapami stoi opierając się o kojec. Po prawej stronie rudy pies patrzy się zaciekawiony wprost. Pod nimi miska na śniegu.

Zakończyła się jedenasta edycja akcji „Alert dla zwierząt”, czyli ursynowskiej zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt. W tym roku zbiórka była prowadzona w dniach 2 listopada – 30 listopada. Dzisiaj ponad 1895 kg karmy i inne zebrane dary przekazaliśmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie.

- Mieszkańcy naszej dzielnicy kolejny raz okazali wielkie serca i zaangażowali się w zbiórkę darów dla potrzebujących zwierząt. To budujące, że co roku tak wiele osób bierze udział w akcji. Dziękuję wszystkim za okazane wsparcie, bo każda puszka karmy, każda zabawka to poprawa losu podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt. Ta pomoc jest szczególnie potrzebna w okresie zimowym - mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Bartosz Dominiak.

Podsumowanie akcji

W czasie tegorocznej akcji dary były zbierane w budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów, w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów, Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy" oraz 18 Placówkach Oświatowych. W sumie w tych miejscach zebraliśmy ponad 968 kg karmy, z czego w samym budynku urzędu ponad 275 kg. Dzięki ofiarności mieszkańców do schroniska trafiło także 218 ręczników tekstylnych, 187 podkładów higienicznych, 80 misek oraz 75 zabawek.

W Centrum Handlowym Ursynów, które po raz drugi z rzędu było partnerem akcji #AlertDlaZwierząt, zebrano 927 kg suchej karmy, 268 kg puszek, a także 163 saszetki z karmą i 40 misek.

Dziś wszystkie dary, wspólnym transportem dwóch wypełnionych po brzegi samochodów dostawczych, zostały dostarczone do schroniska w Celestynowie. 
 

Czarny pies z jasnymi łapami stoi opierając się o kojec. Po prawej stronie rudy pies patrzy się zaciekawiony wprost. Pod nimi miska na śniegu.
Zobacz galerię (8 zdjęć)
Dwa psy w metalowych kojcach. Pies po prawej stronie stoi na łapach patrząc na drugiego. Opiera się o kojec. Pod nimi śnieg.
Zastępca burmistrza Bartosz Dominiak i trzech mężczyzn przy dwóch paletach z karmą dla zwierząt. Napis na palecie: Centrum Ursynów. Pogoda zimowa.
Czarna taczka załadowana po brzegi karmą dla zwierząt. W tle również duże worki. Na ziemi śnieg.
Grupa dziesięciu uśmiechniętych osób z zastępca burmistrza Bartoszem Dominiakiem na terenie schroniska. W tle kilka budynków, worki z karmą i wiele drzew.
Zastępca burmistrza Bartosz Dominiak i inni ludzie przenoszą duże ilości karmy w schronisku. Zimowa pogoda, śnieg pod nogami.
Pomarańczowy budynek Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie wśród śniegu. Przed nim pojemnik na nakrętki w kształcie serca.
Czarny pies stoi na tylnych łapach w metalowym kojcu. W tle śnieg.