null

Dary trafiły do potrzebujących zwierzaków

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na pierwszym planie gruba kilkunastu osób mężczyzn i kobiet pozują do zdjęcia, uśmiechnięci, ubrani w ciepłe kurtki, czapki przed nimi taczki z darami dla zwierząt, wszystko jest na tle drewnianego domku

Zakończyła się dwunasta edycja akcji „Alert dla zwierząt”, czyli ursynowskiej zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt. Dzisiaj prawie 2000 kg karmy oraz inne zebrane dary trafiły do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie.

- Dziękuję wszystkim za okazane serce i wsparcie. Każda puszka karmy, zabawka czy miska, to poprawa losu podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt. Ta pomoc jest szczególnie potrzebna w czasie zimowym. To budujące, że co roku tak wiele osób bierze udział w akcji i chce bezinteresownie pomagać naszym czworonożnym przyjaciołom - mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Bartosz Dominiak.

Pomysłodawcą ursynowskiej zbiórki dla bezdomnych zwierząt jest radny Piotr Skubiszewski. Zapoczątkowana w 2011 roku akcja, w tym roku prowadzona była w dniach 2 – 30 listopada w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”, Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów, Centrum Handlowym Ursynów oraz w 17 placówkach oświatowych. Koordynatorami akcji byli pracownicy ursynowskiego Wydziału Ochrony Środowiska.

W sumie w jednostkach dzielnicowych zebraliśmy 815 kg karmy dla psów, 358 kg karmy dla kotów, 155 kg żwirku oraz środki czystości, środki higieniczne i ponad 300 akcesoriów dla zwierząt. Ponadto w Centrum Handlowym Ursynów, które po raz trzeci było partnerem akcji, zebrano 800 kg karmy.

Dzisiaj wszystkie dary, wspólnym transportem trzech wypełnionych po brzegi samochodów dostawczych, zostały dostarczone do schroniska w Celestynowie.

dyplom dla mieszkańców

 

 

Na pierwszym planie widać sześć piesków, pięć to szczeniaczki, trzy czarne reszta kolorowa , trzech wygląda z budy, reszta chodzi przed nią
Zobacz galerię (4 zdjęć)
karma i pudełka z darami ustawione w piramidę stoją pod zadaszeniem
dary w pojemniku jest pełny, w tle widać przyczepę samochodu
na pierwszym planie gruba kilkunastu osób mężczyzn i kobiet pozują do zdjęcia, uśmiechnięci, ubrani w ciepłe kurtki, czapki przed nimi taczki z darami dla zwierząt, wszystko jest na tle drewnianego domku